ZX10 I GEN By estilete3 !

Latasz czym innym niż gix? Pokaż go w tym dziale ;-)
Regulamin forum
Podgląd regulaminu działu:Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 20 mar 2017, o 14:37

matix19 pisze:a w naszych Tomek pękają?
od gum się nie stypą no chyba że walisz ciągle mega gwoździe to ci pewnie każdy plastik w końcu pęknie hehe ;)
przy nawet lekkim dzwonie też się łamią dość łatwo ale to jak u każdego obecnego sporta.
Jeśli chodzi o bolączkę tej ramy nic z nią samo z siebie się nie dzieje ale też przy nawet niedużym uderzeniu podrzem po prostu potrafi pęknąć w tym samym miejscu w którym nawet moja się złamała :D Słabe ogniwo to właśnie tutaj gdzie cała główka ramy się odłamuje od reszty i jak prześledziłbyś trochę tematów to prawie każda łamie się w tym samym miejscu. Nowszy brat też się łamie bardzo podobnie
http://www.ebay.com/itm/11-15-KAWASAKI- ... 3AKawasaki

Te koło faktycznie konkretna sprawa. Taka masa wirująca i jej lekkość z pewnością robi konkretną robotę :D

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 20 mar 2017, o 14:45

No właśnie widziałem trochę ram pękniętych na sprzedaż i to za sporą kasę. Po K6 przyzwyczaiłem się łagodnie traktować ramę :D

Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 23 mar 2017, o 22:01

Długo długo cisza, więc trzeba coś zaktualizować :D :D

Motocykl został rozebrany w najdrobniejszy mak, sprawdzone zostało wszystko co się da, wyczyszczone wszystko co się da, wymienione wszystko co wymagało wymiany, nasmarowane wszystko co powinno być nasmarowane ( NIE MA LIPY) :lol: :lol: :lol:

Motocykl ma teoretycznie przejechane 21kkm doskonale wszyscy wiemy jak w to wierzyć by można było, na szczęście nic nie wskazuje na to aby miał więcej,
najbardziej namacalnym dla mnie dowodem jest to, że krzywki wałków rozrządu nie noszą ŻADNYCH śladów zużycia czy pracy, nie ma żadnego wytarcia na noskach

Obrazek

luzy zaworowe w normie :

Obrazek

rozebrałem również pompę paliwa, poniewaz motocykl na wolnych obrotach lekko przebierał ( o dziwo pompa identyczna jak w gixie, trytytka wpadła od razu na zapas :lol: :lol: :lol: :lol: )

Obrazek

Obrazek

Silnik okazał się nie być w najgorszej formie po umyciu, dlatego nie będę go malował, poszła jedynie większość srubek, a własciwie z całego motocykla srubki do ocynku :D

Obrazek

Obrazek

Z racji, że sprzęt postanowiłem już pomalowac na niebiesko to zamiast kupić łańcuch pobawiłem się troche i pomalowałem go, widziałem na forach takie projekty i jak sie ogniwa wytrą robi to naprawde niezłą robotę :D

Obrazek

Obrazek


Oczywiście dzięki kobiecie, której nie można nie kochać, wszystkie podzespoły są docykane na wyżyny sterylności :o :shock: 8-) 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zabrałem się również za rozebranie i wyczyszczenie zacisków przód i tył. Jak wszystko będzie miało nowy płyn to dobrze jakby środek był czysciutki :)

Obrazek

Obrazek

Wpadło Kilka gratów o których pisałem
- szyba MRA
- Amor WP
- Filtr KN
- Świece irydowe bo obecne są chyba od nowości
- osłony łańcucha
- łożysko All ballsa główki ramy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakupiłem również przewody chłodnicze ( zdjęcie poglądowe, bo firma i kolor ten sam )

Obrazek

Pozostaje kwestia ramy, niby ugadana, niby miałem kupić, ale koleś kręci z dokumentami i nie chce wysłać poczta polską ze sprawdzeniem zawartosći, a do niego 350km, wiec pal licho. Zorientuje się na dniach i podejmę decyzję czy dać do prostowania, chyba, że coś wpadnie albo ktos ma namiar na ramę ( nie musi mieć papierów)

Gdyby ktoś był chętny to mam do sprzedania oryginalny amor ze sprężyną hyperpro

Obrazek

Również czarne podnóżki nie znam firmy i złote firmy MFW ( nowe 190zł, oddam za 1/4 ceny)
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, o 22:22 przez estilete3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 23 mar 2017, o 22:11

teraz widać kto tu faktycznie zapierdala a kto bawi się w fotografa :lol: ;)

PS chyba swojej muszę pokazać jak się dba o dziesiątkę i pomaga w robocie :mrgreen:


a ten koleś z ramą skąd jest ??

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 23 mar 2017, o 22:59

Gdzieś Ty tą kobitę wziął?? Załatw taką, albo ze dwie - z kubisem przytulimy

Awatar użytkownika
TomeK91
Posty: 126
Rejestracja: 12 paź 2015, o 09:02
Motocykl: 954RR
Imię: Tomek
Skąd: Zduny

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: TomeK91 » 23 mar 2017, o 23:12

Brawooo taka foto relacja i dbalosc o szczegoly mi sie podoba :D

Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 24 mar 2017, o 00:38

ToMsOn pisze: a ten koleś z ramą skąd jest ??
Sokolniki pod wieluniem, Rama wystawiona za 2800 na allegro

Kobiiiita jak chce mieć dreszcz emocji na tylnej kanapie to też musi swoje 5 groszy dołożyć

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 24 mar 2017, o 09:27

fajnie naprawde gratuluje zapału czasu i wiedzy oraz umiejętności bo trochę trzeba już wiedzieć żeby tak rozebrać i poskładać motocykl, jedyne co wzbudza moje zastrzeżenie to pomalowanie tego łancucha nie wiem nie widzę tego, farba i rozpuszczalniki generalnie źle działają na gumowe oringi to raz a dwa oczyściłeś jakoś ogniwa zmatowiłes? farba z lakierem czy jakaś specjalna wytrzymała? bo ja to widze tak że po kilku kilometrach wszystko zacznie złazić już nie mówię o pomalowaniu rolek nie wiem jakaś masakra osobiscie do komarka bym tak nawet nie zrobił, ale opisz dokladnie co i jak bo jestem ciekaw jaki był Twoj zamysł tego i jak to ma się trzymać ?

kolejna sprawa jak to nie potrzebujesz ramy z dokumentami? bedziesz przebijać numery zmieniać tabliczki ze swojego bo czegoś nie kumam?

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 24 mar 2017, o 10:19

tak samo uważam z tym napędem a jak zacznie ci to złazić razem ze smarem itd to też ładnie syfu narobi wokół zębatki i dekla ;)

Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 24 mar 2017, o 10:49

Łańcuch był wyczyszczony, zmatowany i pomalowany specjalną farbą. Łańcucha nie czyszczę rozluszczalnikiem tylko innymi preparatami to czemu miałby zejść lakier? Tak oczywiście wiem, że lepiej wydam 500 zł i będę miał łańcuch jak bozia nakazała, Ale jak nie będzie się trzymało to go wyczyszcze i wroce do stanu fabrycznego.

Poza tym, wiele rzeczy robię sam i wychodzą zajebiście bo PRÓBUJĘ, inni tylko potrafią negowac pomysły nigdy czegoś takiego nie robiąc " oczywiście to żaden przytyk tylko długoletnie obserwacje" :)

Co do ramy to tak, właśnie chce przebić numery, jeżeli kupię legalnie sprowadzona ramę bez dokumentów i mam swoje kwity to w czym problem?
Wolałbyś kupić motocykl który ma pospawana ramę czy przebite numery z wiadomych przyczyn?
Nie mam pojęcia dlaczego ludzie są tak ograniczeni i tak anty w tych sprawach. Zakup ramy z papierami wiąże się z wysokim kosztem, Do tego rejestracja i do tego wyrejestrowanie obecnej to wychodzi koszt nowej ramy w ASO. A z innej beczki kuzyn się dowiadywal do swojego motocykla nowej ramy, która oczywiście nie ma numerów i tez trzeba przebijać tylko robi to diagnosta zwykłym numeratorem krzywo na stacji diagnostycznej

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 24 mar 2017, o 10:58

hmm nie wiem nie znam się na prawie ale jakoś to tak wszystko dziwnie, skąd kupić legalnie ramę używaną bez papierów? (ok niech będzie z za granicy) bo wiem że w salonie ponoć sprzedawali bez VINu do bmw ktoś pisał gdzieś. Ale kupisz taką ramę bez papierów i normalnie diagnosta czy urząd nabije i zarejestruje Ci motocykl ktory ma przeszczepioną ramę która jest niewiadomego pochodzenia bez dokumentów z jakimś instniejącym numerem Vin ? i co trzeba zeszlifować stary vin i nabić nowy ? jesli tak to szacun i otwiera to piękną drogę dla złodziei jeśli mozna to wszystko prawnie załatwic.
i nie burz sie tutaj bo nic ci złego nie pisze tylko pytam bo jestem ciekaw zwyczajnie a ty odbierasz to jakos widze strasznie personalnie jakby cie ktoś atakował okres masz?

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 24 mar 2017, o 11:15

no tutaj też muszę przyznać rację maćkowi przecież kupując ramę bez prawa rejestracji kupujesz ramę która de facto powinna zostać "zezłomowana" i miała jakieś tam wcześniej nr vin które może jeszcze ma albo zostały zjechane szlifierką więc musisz przebić te nr a to nie jest przecież zgodne z prawem ;) Diagnosta zależy oczywiście który może podważyć autentyczność takich nr a już nie mówiąc jakby cię zatrzymali na drodze do kontroli i ktoś bardziej by się temu przyglądnął i jeśli by miał trochę pojęcia mógłby wyjść ładny burdel :D Był tu z resztą taki kolega na forum który pojechał gdzieś na wakacje swoim motorem i już na nim nie wrócił bo nr były przebijane :P Wiadoma sprawa że ludzie to robią i będą robić ale co by nie mówić jest to jednak ryzykowne i niezgodne z prawem. Ty powinieneś kupić nową ramę i na niej powinny zostać wykonane nr zastępcze dla twojego motocykla :mrgreen: ;)

Osobiście na twoim miejscu też szukałbym po prostu ramy z papierami tak jak tą co chciałbyś kupić a nie bawił się w przebijanie bo za to nawet możesz beknąć...

Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 24 mar 2017, o 13:36

Może inaczej, zrobię to co będzie przystępne w danym momencie. Nie ma ani ramy bez kwitu, ani ramy z kwitem więc i tak to temat odległy. Apropo ktoś bardziej kumaty nie jest w stanie rozróżnić bo numery są robione maszynowo, przerabiałem w teorii temat. Najchętniej bym wyprostowal ramę, Ale nigdzie blisko mnie nie ma dobrych magikow, a wysyłać praktycznie cały motocykl słabo mi się widzi i kalkuluje. Póki co czekam na kilka informacji czy się jakaś rama trafi czy nie i wtedy będzie podejmowana decyzja. :D
Nie mam okresu tylko zastanawia mnie dlaczego wszyscy są tak wystraszeni takim zabiegiem. Za niewłaściwą emisję spalin bez kata też powinni zabierać dowód czy niewiadomo co i nigdy nigdzie nie słyszałem o takiej akcji więc czemu ramy ma się ktoś czepiać jeżeli numery są zrobione identyczne z wzornika Kawasaki?

Nie róbmy gownoburzy, Jak będę czynił jakieś kroki to napewno tu napisze co i jak :D

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 24 mar 2017, o 14:08

nie wiem albo ja jestem dziwny albo Ty jakoś dziwnie rozumujesz, dla mnie to nie jest normalne przebijanie numerów ramy itp bo to z daleka śmierdzi kradzieżą i osobiście nigdy bym takiego motocykla nie kupił bo albo jest po jakimś poważnym dzwonie i coś kombinowane albo jest po kradzieży ale to jest moje zdanie.

motogarage naprawiaja ramy jak nówki sztuki http://www.motogarage.com.pl/

Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 24 mar 2017, o 16:22

No rzeczywiście, mój po dzwonie że wpadł pod tira hahaha. Nieważne, każdy ma swoje podejście. Widziałem że robią cuda ale do nich 330 km i trzeba prawie cały motor dostarczyć, znowu koleś od którego kupiłem wydech odradzal bo mówił, że ramę strasznie chujowo pomalowali i się kolor różnił od oryginału. Sam nie wiem

ODPOWIEDZ