Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Latasz czym innym niż gix? Pokaż go w tym dziale ;-)
Regulamin forum
Podgląd regulaminu działu:Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 30 maja 2016, o 13:49

kwas pisze:Ty jako jedyny widzisz wszedzie problemy.
Ja nie widze zadnych problemow tylko sie smieje pod nosem jak widze opisy jak ww. Why? Stroilem ludziom ECU nad Wisla (i za granica) gdy w Polsce jeszcze malo kto wiedzial co to jest wogole "flashowanie" :lol: Pomiar bazowy to PODSTAWA, stad moja sugestia ze warto wiedziec czy jakis "magik" parametrow pozniej nie spieprzy wgrywajac zazwyczaj obraz sciagniety z netu lub wklepany "z palca" wg swojego widzimisie typu "a tu dam -17 a tu ze +28 bo dobrze wyglada" a hamowanie sobie zmniejsze o -15% a tu podciagne obroty o tysiaca. I pieprzenie pod klienta ze ECU jest gotowe pod uklad MIvva i BMC bo gosc podlaczyl USB do kompa, po czym kliknal <start> i voila - tysiac czy dwa w kieszeni. Flash tak naprawde robi sie w 5-6 minut chocby na ulicy pod blokiem :P

Badz upierdoliwy i zapytaj w jaki sposob koles poprawil mode A/STD/B lub jaka formule wygenerowal (jesli wogole) gdyz to zalamnie przy 70 cos jednostek "x" bedziesz czul raczej na pewno.

A ze mapy TPS w Yamasze sa spieprzone to zadna niespodzianka wiec albo zmieniasz albo sie przyzwyczajasz i modlisz zeby nie wyleciec z zakretu. Dobrze ze nie kupiles rn22, tam to dopiero jest z tym jazda hehe..

Jak juz polatasz to opisz wrazenia :D

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 30 maja 2016, o 14:08

kaczan pisze:
kwas pisze:Ty jako jedyny widzisz wszedzie problemy.
Ja nie widze zadnych problemow tylko sie smieje pod nosem jak widze opisy jak ww. Why? Stroilem ludziom ECU nad Wisla (i za granica) gdy w Polsce jeszcze malo kto wiedzial co to jest wogole "flashowanie" :lol: Pomiar bazowy to PODSTAWA, stad moja sugestia ze warto wiedziec czy jakis "magik" parametrow pozniej nie spieprzy wgrywajac zazwyczaj obraz sciagniety z netu lub wklepany "z palca" wg swojego widzimisie typu "a tu dam -17 a tu ze +28 bo dobrze wyglada" a hamowanie sobie zmniejsze o -15% a tu podciagne obroty o tysiaca. I pieprzenie pod klienta ze ECU jest gotowe pod uklad MIvva i BMC bo gosc podlaczyl USB do kompa, po czym kliknal <start> i voila - tysiac czy dwa w kieszeni. Flash tak naprawde robi sie w 5-6 minut chocby na ulicy pod blokiem :P

Badz upierdoliwy i zapytaj w jaki sposob koles poprawil mode A/STD/B lub jaka formule wygenerowal (jesli wogole) gdyz to zalamnie przy 70 cos jednostek "x" bedziesz czul raczej na pewno.

A ze mapy TPS w Yamasze sa spieprzone to zadna niespodzianka wiec albo zmieniasz albo sie przyzwyczajasz i modlisz zeby nie wyleciec z zakretu. Dobrze ze nie kupiles rn22, tam to dopiero jest z tym jazda hehe..

Jak juz polatasz to opisz wrazenia :D
Przemo Faza20 zrobił pomiar( nawet mam foto na kom pomiaru jego MT ) i wysyła dziś do niego to będziemy mieć porównanie. Ja też swojego może sprawdzę na hamowni ale po modach bo przed o tym nie myślałem i dodatkowo zwyczajnie nie wyrabiam sie kasowo.. Wiesz jakbym miał więcej sosu to bym się bawił na całego a tak to budżetowe dłubanie.
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 30 maja 2016, o 23:27

Zgadza sie. Dzis moj MTk odwiedzil hamownie (szczegóły uzupelnie w moim watku).
Co do strojenia ECU zdalnie to oczywiscie, ze najlepszym rozwiazaniem bedzie PC, sonda szerokopasmowa, hamownia i wiele godzin spedzonych na doborze najlepszych parametrow oraz ogrom doswiadczenia czyli worek pieniedzy.
Moim zdaniem i 99% uzytkownikow MT09 w USA zaprogramowanie ECU pod dany setup (wydech + filtr) powinno dac zadowalajace efekty w postaci zlagodzenia reakcji na gaz na mapach STD i A ktora praktycznie uniemozliwia plynna jazde na stalym gazie.
Pojechalem na hamownie z ciekawosci jak to wplynie na przebieg krzywych momentu i mocy.
Obrazek

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 31 maja 2016, o 18:06

ECU przyszło , zamontowałem ale deszcz pada i nie mam jak jechać testować. Dam znac jak sie przejade, narazie pada.. ;/
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 31 maja 2016, o 19:50

Trochę pośmigałem i jest super! Teraz da się jechać tym motocyklem normalnie w zakrętach. Dobrze zapierdala, nie strzela w wydech i znacznie mniej się grzeje niż wcześniej. W końcu da się jechać bez tego szarpania jak normalny człowiek. Za te kasę nie zastanawiałbym się po raz drugi ani sekundy!
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 31 maja 2016, o 19:59

Jak juz pojezdzisz to dawaj od razu znac! Moje ECU dzis pojechalo do Daniela.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 31 maja 2016, o 20:03

kwas pisze:Trochę pośmigałem i jest super! Teraz da się jechać tym motocyklem normalnie w zakrętach. Dobrze zapierdala, nie strzela w wydech i znacznie mniej się grzeje niż wcześniej. W końcu da się jechać bez tego szarpania jak normalny człowiek. Za te kasę nie zastanawiałbym się po raz drugi ani sekundy!
No i o to chodzilo :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 24 paź 2016, o 22:34

Do MT wpadł fender eliminator + podświetlanie led+ kierunki led . Fender własnej roboty podświetlanie w śrubkach dobrze oświetla i moim zdaniem fajnie wygląda. Kierunki świecą zajebiście nawet w dzień koledzy mówią że bardzo dobrze ja widać i że są w szoku że taki kierunek może tak mocno świecić. Sam też jestem z ich efektu bardzo zadowolonya dodatkowo maja homologacje do czego umnie w okolicy zaczęli się też czepiać więc spię spokojnie bo wszystko jest tak jak być powinno. Nie założyłem do tej pory przerywacza do ledów wiec trochę szybciej mrugają ;) Tak to mniej więcej wygląda.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

plarq
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2016, o 13:29
Motocykl: GSX-R 750 K5
Imię: arQ
Skąd: Dublin

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: plarq » 25 paź 2016, o 01:28

A ja polece z innej beczki :) na fotkach widze wydech mivv ... jak to chodzi na zywo ? wlasnie sprawilem sobie prezent swiateczny http://www.ebay.ie/itm/EXHAUST-MIVV-GP- ... SwFqJWnKdE :D a druga sprawa to co za kierunki? szukam fajnych ledow i wlasnie cos takiego by mi pasowalo. pozdrawiam

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 25 paź 2016, o 09:10

Na zywo chodzi fajnie :-D
Kwas, miales mi napisac jak ten ogon wyczarowales.

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 25 paź 2016, o 14:02

Daj maila
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 25 paź 2016, o 19:21

I wrzuccie wykresy tych motorynek ;)

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 25 paź 2016, o 19:58

ale po co? I tak z góry jako szef wszystkich szefów, śmiało możesz już teraz nabazgrać że do dupy , ahahahaha :mrgreen:

qubis

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: qubis » 25 paź 2016, o 20:01

kaczan pisze:I wrzuccie wykresy tych motorynek ;)
Ty pierwszy :lol:

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 25 paź 2016, o 20:03

no co Ty Kubis, pan prezes nie ma na to czasu, ledwo go znajduje żeby coś tu chłopakom fachową radą uraczyć

ODPOWIEDZ