X-Lite X802R używa ktoś ?

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 12 lis 2015, o 21:27

Panowie powoli przymierzam się do zakupu wyżej wymienionego kasku używa ktoś z Was tego kasku? głównie chodzi mi o rozmiarówkę jaki obwód głowy i jaki rozmiar.
mój łepek to 55,5cm i według rozmiarówki powinienem mieć S
http://www.nolan.com.pl/oferta/x-lite

na targach w wawie mierzyłem rozmiar S ale z tego co pamietam był strasznie ciasny ale to chyba tak ma być, obecny HJC też mam S i HJC tez podaje ze rozmiar S to 55-56cm więc chyba będzie ok

piotras006
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2015, o 17:15
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 L4
Imię: Piotr
Skąd: WLKP

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: piotras006 » 27 sty 2016, o 21:40

i jak kask zakupiony? myślę właśnie też o zakupie takiego garnka, HJC jakiego miałęś? bo myśle tez o rpha 11

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 28 sty 2016, o 08:03

kask planuje kupić teraz w lutym albo w marcu jeszcze zobaczę.
ja miałem HJC k-ninja kawasaki jest to bliźniaczy model FG15.
ten HJC RPHA 10 czy 11 fajnie wyglądają naprawdę, ale jakoś tak ciągle mam wrażenie że HJC to jedna niższa półka niż taki Nolan\Xlite czy Shoei itp ale może to tylko moje takie odczucia, tego Xlite w carbonie zobaczyłem to się po prostu zakochałem a do tego super lekki chociaż czytałem że carbon nie jest najbezpieczniejszym tworzywem i te inne mieszanki są bezpieczniejsze ale w d.. tam ma być xlite w carbonie i taki będzie :D hehe

AdamSsS
Nowy
Nowy
Posty: 47
Rejestracja: 18 paź 2015, o 23:02
Motocykl: sc44/600k4
Imię: Adam
Skąd: Tarnów

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: AdamSsS » 28 sty 2016, o 08:38

To masz złudne odczucie .
Jedynie HJC dogonił ARAIA i przechodzi testy uderzeniowe które jak dotąd jedynie ARAI spełniał .
I nie mówie tutaj o dupnych testach SHARPA które są pobierzne i imitują prędkości które na skuterze możesz osiągnąć .

Bierzcie hjc lub jak was stać arai .

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 28 sty 2016, o 11:14

Ale jednak zobacz ilu zawodników różnych serii wyścigowych używa kasku xlite baaaardzo dużo. Kiedyś Carlos checka w tym kasku tak piznal głowa o asfalt ze aż kask pękł a kierowcy prawie nic ale już filmik niedostępny jedynie sam artykuł na motormanii jest

Awatar użytkownika
Legut
Posty: 164
Rejestracja: 7 gru 2012, o 17:38
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 2009
Wymarzony motocykl: nie ma
Imię: Maciek
Skąd: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: Legut » 28 sty 2016, o 13:05

Nowy R-PHA 11 naprawdę super - posiada aż 28 zmian w stosunku do poprzednika.

X-802R również udany kask, sporo tych kasków sprzedaliśmy w zeszłym roku zawodnikom WMMP. Jakbyś dalej był zainteresowany to proszę o kontakt, powalczymy z ceną :)

Awatar użytkownika
pablogixx
Posty: 1394
Rejestracja: 19 sie 2014, o 11:38
Motocykl: yamaha r6 rj09
Wymarzony motocykl: Suzuki gsxr 600/750 K6
Imię: Paweł
Skąd: TSZ
Lokalizacja: Połaniec / Kielce

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: pablogixx » 28 sty 2016, o 13:12

świetny zakup, niewiele tańszy, popularny hjc rpha 10 plus to przy nim tandeta. Porownywalem tez z Bellem M4R carbon za 2,5 tysia i tutaj tez x lite bije go na glowe jakoscia wykonania i detalami (w dodatku bell ma mocowanie szybki na przedpotopowe imbusy... co powinno go dyskwalifikowac w xxi wieku). Kask ultralekki, Rozmiar M to realna waga w granicach 1250-1280 gramów (oczywiście bez pinlocka, kurtyny pod brodą, i noska) w zależności od egzemplarza, ale już np. rozmiar S z mniejszą skorupą niż M ale, wiadomo, z cieńszym wypełnieniem niż XS waży nawet 100 gramów mniej niż M-ka. Wykonanie rewelacyjne, wielka dbałość o szczegóły i detale cieszące oko (choć podejrzewam że z regulowanego spojlera i przycisków do otwierania górnej wentylacji może z czasem zacząć schodzić srebrna warstwa). Wspaniały materiał wnętrza, bardzo miękki, miły w dotyku i wygodny. Wentylacja jest na bardzo dobrym poziomie. Kask ma świetny system rozszczelniania szyby, jak również jej permanentnej blokady (choć z tej funkcji akurat nie korzystam). Kask nie należy do cichych, ale jest cichszy np. od Nolana N104 którego również używam. Mi to nie robi różnicy bo i tak poza miastem latam zawsze w stoperach. W kasku spędzam niejednokrotnie calutki dzień (używam go do turystyki, a nie sportu, choć do niego jest raczej przeznaczony) i jest mega wygodnie. Dodam, że jeżdże na V-Stromie, więc i o wentylacji świadczy to tym lepiej, że daje radę mimo dobrej ochrony przed wiatrem na takim moto jak moje
Zacytowane ze stronki Moto-opinie.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 28 sty 2016, o 14:53

Legut pisze:Nowy R-PHA 11 naprawdę super - posiada aż 28 zmian w stosunku do poprzednika.

X-802R również udany kask, sporo tych kasków sprzedaliśmy w zeszłym roku zawodnikom WMMP. Jakbyś dalej był zainteresowany to proszę o kontakt, powalczymy z ceną :)

zobaczę z jakimi cenami wyjadą w intercars/motors bo mają miec w sprzedazy od lutego, a tam mam dobre zniżki jeśli nie będzie rewelacji to będę się odzywał co i jak :)

kochana
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2015, o 11:53
Motocykl: k2 600/750
Wymarzony motocykl: gsx-r 1300
Imię: Kinga
Skąd: Rzeszów

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: kochana » 29 sty 2016, o 17:11

MaciejX pisze:Ale jednak zobacz ilu zawodników różnych serii wyścigowych używa kasku xlite baaaardzo dużo. Kiedyś Carlos checka w tym kasku tak piznal głowa o asfalt ze aż kask pękł a kierowcy prawie nic ale już filmik niedostępny jedynie sam artykuł na motormanii jest
A wiesz dlaczego jeżdżą w tych kaskach? To tzw. sponsoring...no ;)

Może nie wniosę niczego nowego do rozmowy, w szczególności mówiąc o nowym modelu HJC, aczkolwiek ma boska wentylacje, w 10tce są to tylko 4 otwory w kasku, w 11stce jest juz ich 14!!! Do tego zamykanie dolnego otworu wentylacji. No i cena, przystępna, monografika to 1699 zł.

Jedyne co Ci mogę poradzić, to czytaj opisy, z czego jest wykonana skorupa, w jakiej technologii ile warstw i jakie są to warstwy, z jakiego kompozytu.

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 29 sty 2016, o 17:34

MaciejX pisze:kask planuje kupić teraz w lutym albo w marcu jeszcze zobaczę.
ja miałem HJC k-ninja kawasaki jest to bliźniaczy model FG15.
ten HJC RPHA 10 czy 11 fajnie wyglądają naprawdę, ale jakoś tak ciągle mam wrażenie że HJC to jedna niższa półka niż taki Nolan\Xlite czy Shoei itp ale może to tylko moje takie odczucia, tego Xlite w carbonie zobaczyłem to się po prostu zakochałem a do tego super lekki chociaż czytałem że carbon nie jest najbezpieczniejszym tworzywem i te inne mieszanki są bezpieczniejsze ale w d.. tam ma być xlite w carbonie i taki będzie :D hehe

Doświadczenia w kaskach nie mam ale w HJC rph10+ zaliczyłem glebe wypadając z winkla, lekko się przy tym łamiąc ale w momencie gdy głowa uderzyła o ziemie poczułem tylko delikatne ugięcie gąbki. Wynik: głowa cała ani zadrapań ani siniaków a i w sumie nawet nie bolała jakby nigdy nic. Jak dla mnie HJC był dobrym wyborem.
Powodzenia w poszukiwaniach 8-)

Kask kupiłem w MotorWings w Łodzi, mieli wtedy najlepszą cene w Polsce na Orie ;)
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

qubis

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 29 sty 2016, o 17:40

kochana pisze:
MaciejX pisze:Ale jednak zobacz ilu zawodników różnych serii wyścigowych używa kasku xlite baaaardzo dużo. Kiedyś Carlos checka w tym kasku tak piznal głowa o asfalt ze aż kask pękł a kierowcy prawie nic ale już filmik niedostępny jedynie sam artykuł na motormanii jest
A wiesz dlaczego jeżdżą w tych kaskach? To tzw. sponsoring...no ;)

Może nie wniosę niczego nowego do rozmowy, w szczególności mówiąc o nowym modelu HJC, aczkolwiek ma boska wentylacje, w 10tce są to tylko 4 otwory w kasku, w 11stce jest juz ich 14!!! Do tego zamykanie dolnego otworu wentylacji. No i cena, przystępna, monografika to 1699 zł.

Jedyne co Ci mogę poradzić, to czytaj opisy, z czego jest wykonana skorupa, w jakiej technologii ile warstw i jakie są to warstwy, z jakiego kompozytu.
Hymm. Tak sobie patrze na moja 10 i naliczylem z przodu 5 wlotow. Tj 3 na dole w tym jeden zamykany i 2regulowane na górze kasku. Natomiast w 11 widze jeszcze tylko te małe wloty nad wizjerem. I dodatkowe wyloty na bokach w porównaniu do 10tki. Co do liczy otworów to w 10tce jest ich 7 a w 11tce jest jak widze na foto chyba 11

kochana
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2015, o 11:53
Motocykl: k2 600/750
Wymarzony motocykl: gsx-r 1300
Imię: Kinga
Skąd: Rzeszów

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: kochana » 29 sty 2016, o 17:42

qubis, chodzi o te piękne dziureczki, które masz pod wyściółką kasku, byłam na dealer expo i przekazuje wiedze taką jaką mam

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 29 sty 2016, o 18:06

kochana pisze:
MaciejX pisze: A wiesz dlaczego jeżdżą w tych kaskach? To tzw. sponsoring...no ;)
.
Zgadzam się ale jeśli chodzi o czołówkę zawodników typu moto GP i najlepszych sbk to tak chociaż Lorenzo strasznie narzekał na hjc w tym sezonie ale może to zagrywki pod publikę bo może wiedział że przejdzie na sharka. Ale ja mówię o różnych słabszych seriach a nie sądzę żeby w tych niższych klasach czy choćby gorszych zawodników też tak chętnie sponsorowali i rozdawali im kaski za free tak samo choćby polskie wmmp ale wiadomo każdy ma swoje dlatego każdy jeździ w czym sobie chce dla mnie xlite to cudeńko i ja się w nim zakochałem i będzie xlite a jeśli nie xlite to pewnie shoei bym kupił chociaż teraz mam hjc i nic w sumie złego na niego nie mogę powiedzieć to jednak jakość wykonania itp na się nijak do xlite ale wiadomo mój to nie rpha 10 czy 11.
Co do tworzyw z czego są wykonane przecież napisałem jasno wyżej ze wiem że carbon nie jest najlepszym tworzywem mam tą świadomość także co nieco czytałem więc nie wiem z czym do mnie pijesz. Ale myślę że spokojnie wytrzyma nie lekka glebę a jak pierd... Zdrowo to czy to bedzie carbon czy inny kompozyt nie ma to znaczenia i tak pewnie skończy się w piachu

Awatar użytkownika
QH1
Posty: 606
Rejestracja: 15 gru 2015, o 20:32
Motocykl: GSXR 1000, S1000RR,EXC450
Wymarzony motocykl: najszybszy na torze ;)
Imię: Marcin
Skąd: Wrocław

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: QH1 » 29 sty 2016, o 21:13

Sponsoring to raz - to im płacą za kaski a nie oni firmom.

Dwa - jak się komuś wydaje, ze Lorenzo dostaje kaski z półki takie jakie są dostępne dla nas w sklepie ... :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Legut
Posty: 164
Rejestracja: 7 gru 2012, o 17:38
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 2009
Wymarzony motocykl: nie ma
Imię: Maciek
Skąd: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: X-Lite X802R używa ktoś ?

Nieprzeczytany post autor: Legut » 29 sty 2016, o 22:06

Akurat zarówno HJC jak i Shark to są dokładnie te same kaski sprzedawane w sklepach jak te które dostał Lorenzo...

ODPOWIEDZ