Dławienie

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
Lonewolf
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 10 maja 2010, o 14:45
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Wymarzony motocykl: ZZR1400

Dławienie

Nieprzeczytany post autor: Lonewolf » 10 maja 2010, o 14:58

Witam,
zakupiłem niedawno GSX-R 1000 K1 i mam z nim jeden problem. Otoż kiedy mocno wcisnę gaz i puszczę manetkę do 0 to moto przy zejściu do obrotów się gasi ;) Przy delikatniejszym operowaniu gazem tego nie ma. Dzieje się to tylko i wyłącznie przy gwałtownym dodaniu gazu i żeby było śmieszniej to nie zawsze się tak dzieje. Moto nie ma absolutnie żadnych problemów z trzymaniem obrotów obojętnie czy to niskich, średnich czy wysokich, nic nie przerywa, na całkowicie zimnym silniku też nie mam żadnych problemów z rozruchem. Przy maksymalnym odkręceniu manetki na np drugim biegu motocykl ciągnie bez problemu, bez czkawek itd. Poprostu przy przebijaniu na nast. bieg, np. z 2 na 3 po nagłym przyspieszeniu moto się dusi na jakieś 0.5 sekundy i dopiero potem znowu jest odlot. Na biegu jałowym po przygazówce i puszczeniu momentalnie gazu moto zchodzi z obrotów i gaśnie. Po przygazówce i zejściu z obrotów i dodaniu gazu moto robi dokładnie to samo co na biegu, czyli nie reaguje jakieś 0,5 sekundy a potem nagle znowu obroty wzrastają. Można by to przyrównać do tego jakby ktoś po przygazówie odcinał na 0,5 sekundy zapłon po czym momentalnie by go załączył. Co to może być? ;)

Dodam, że od kiedy kupiłem gixxera, to wyskakiwał błąd FI jak go odpalałem na zimnym silniku,a dokładniej C46 czyli zawór wydechowy. Zawór działał, bo się otwierał i zamykał, ale czy faktycznie dobrze działał to nie wiem. Moto był podłączany do kompa na którym wykazało zawór wydechowy. Zawór jest aktualnie całkowicie zdemontowany i czujnik jest odłączony. Moto jak chodziło z zaworkiem, tak chodzi i bez - czyli dalej się dławi tak jak to wyżej opisałem. Co jest grane?

Awatar użytkownika
asphaltsurfer
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 13:39
Motocykl: K6 1000 red + FZR 1000
Lokalizacja: Kraków

Re: Dławienie

Nieprzeczytany post autor: asphaltsurfer » 24 maja 2010, o 02:18

To chyba nie zawór wydechowy.

Może spróbuję od najbardziej błachej strony. Sprawdź sobie stopkę boczną, czy sprężyna ją dobrze dociska do przełącznika który się tam znajduje. Miałem raz podobny problem, rozkładała się stopka i odcinało zapłon silnikowi. U ciebie może tak dzieje się pod wpływem obrotów i gdy silnik wchodzi w drgania - przełącznik raz łączy raz nie.

Awatar użytkownika
Lonewolf
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 10 maja 2010, o 14:45
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Wymarzony motocykl: ZZR1400

Re: Dławienie

Nieprzeczytany post autor: Lonewolf » 24 maja 2010, o 15:37

Wadliwą rzeczą jest oczywiście puknięty czujnik położenia przepustnicy, a nie stopka.

Awatar użytkownika
asphaltsurfer
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 13:39
Motocykl: K6 1000 red + FZR 1000
Lokalizacja: Kraków

Re: Dławienie

Nieprzeczytany post autor: asphaltsurfer » 25 maja 2010, o 01:39

będzie dla potomnych ;)

Awatar użytkownika
Lonewolf
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 10 maja 2010, o 14:45
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Wymarzony motocykl: ZZR1400

Re: Dławienie

Nieprzeczytany post autor: Lonewolf » 6 cze 2010, o 10:57

Dodam jeszcze, że poszedł czujnik nr 2 (bo są dwa). To ten, który jest ulokowany niżej niż ten pierwszy patrząc na prawy bok motocykla po podniesieniu baku. Mam nowy stary czujnik i moto śmiga elegancko.

walin24
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2012, o 21:18
Motocykl: GSX-R 1000 K2
Wymarzony motocykl: MV AUGUSTA SENNA

Re: Dławienie

Nieprzeczytany post autor: walin24 » 21 lis 2012, o 21:47

Mam identyczny problem jak napisałeś :( przeszkadza strasznie w lataniu na kole... wymieniłem świece filtry i dalej się dławi franca jedna :/ jak jej mocniej odkręcę i puszcze gaz na luzie to mi gaśnie :( nie mogę przy gazówek robić na światłach , załamany jestem... starałem się na zworce ustawić kreski na środku na C- i jak odpalam jest na środku dodam lekko gazu idzie go góry i już tam zostaje i nie schodzi , starłem ustawić poruszając czujnikami dolnym i górnym to kreska zeszła na dolne partie ale wiadomo musi by cały czas na środkowym miejscu C- :( co robić ??

ODPOWIEDZ