Jazda na gumie

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
MichalBurnout
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2010, o 16:27
Motocykl: GSXR 600 SRAD STUNT
Wymarzony motocykl: Już jest? :P
Lokalizacja: Działdowo/Mława

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: MichalBurnout » 13 wrz 2010, o 20:43

Problemem jest strach, z gazu jak na razie na 1ce próbowałem, wstaje jak ta lala ale ja odpuszczam za szybko, i jak tu się przełamać :(
Jeśli pędzisz z prędkością 299 km/h, to co widzisz przed sobą jest już historią...

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 13 wrz 2010, o 21:12

prawa noga na hamulcu zawsze, jak sie za bardzo wychylisz automatycznie zahamujesz i wbijesz najwyżej gwiździa. po paru takich jebnieciach zacznie cieknąć zawias, ale straty muszą być nie ma nic darmo

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 14 wrz 2010, o 08:18

Dokladnie jak sie uczysz to szybko pojda Ci uszczelniacze czy lozysko w glowce ramy ale akurat tego nie ominiesz a to ze jest nisko to tylko trening, trening i jeszcze raz trening i z czasem bedzie fajnie szlo bez wzgledu na to czy z gazu czy ze sprzegla to hebla tylnego trzeba pilnowac
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Playerkidd
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2010, o 22:05
Motocykl: Gsxr 750 pies
Wymarzony motocykl: GSXR

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: Playerkidd » 18 wrz 2010, o 10:51

Kolego z własnego doświadczenia wiem ze czytanie nie wiele pomaga w jezdzie na gumie i nie ma sprzetow nie idacych na kolo mz-tka szla a gixxer nie (nie rob sobie żartów) i podstawa to nie marnuj czasu na próby z gazu ucz sie odrazu z klamy a z jakich obrotow to musisz juz sam ogarnac na zasadzie prob i bledow każdemu inaczej pasuje . Tydzien temu koleszka mial ten sam problem i poprosil mmnnie zebym zobaczyl czy cos nie tak z jego spprzetem i okazalo sie ze jedyny problem tkwił w łączniku fotela z kierownica . Czyli jezdzic jezdzic i jeszcze raz jezdzic. Co do rad z jakich obrotow to nie pomoge ci bo mam zembate wieksza i 750. Moge Ci jedynie doradzic ze bardzo pomaga ABS (absolutny brak strachu).
To że zapłaciłeś za dwa koła nie znaczy że musisz ich używać jednocześnie

mixhal
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2010, o 13:46
Motocykl: gsx-r 600

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: mixhal » 19 wrz 2010, o 18:28

śmiga ktos sradem 600 na kole?:D
jesli tak, to jak go stawiacie.. jak dla was jest najlepiej..?:) na siedzaco czy na stojaco? z gazu czy z klamy?:P
ja podrzucam sprzegłem z jedynki.. i idzie mi powiedzmy ze juz w miare dobrze ;)
Tylko nie umiem go podniesc z 2 biegu.. praktykuje ktos taką jazde?:D

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 20 wrz 2010, o 07:12

To sie naucz na tyle dobrze na jedynce zeby nie przyspieszac i trzymac wysoko pion a nie mysl o 2 bo lepiej jest jezdzic coraz wolniej na gumie niz naginac po 200
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

mixhal
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2010, o 13:46
Motocykl: gsx-r 600

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: mixhal » 20 wrz 2010, o 10:47

w sumie racja... :) bede trenował:)
a jeszcze powiedzcie mi czy na stojaco lepiej czy na siedzaco?
bo na stjaco nie probowalem za bardzo a na siedzaco mnie wkur.. ze nic nie widze ;p

Awatar użytkownika
kwiatek2574
Posty: 211
Rejestracja: 28 sie 2010, o 17:18
Motocykl: suzuki gsxr750 k8
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: kwiatek2574 » 21 wrz 2010, o 04:48

mixhal pisze:w sumie racja... :) bede trenował:)
a jeszcze powiedzcie mi czy na stojaco lepiej czy na siedzaco?
bo na stjaco nie probowalem za bardzo a na siedzaco mnie wkur.. ze nic nie widze ;p
Moim zdaniem powinieneś trenować na siedząco na mało uczęszczanej drodze, do momentu dobrego opanowania maszyny :)
Jak dojdziesz do pełnej wprawy to wtedy próbuj gumować na stojaka ;)
Pamiętaj jedno: siedząc na siodle swojego gixa i gumując go masz wiekszą kontrolę nad tylnym hamulcem a co za tym idzie nad maszyną,
a stojąc już nie jest tak łatwo w razie 12"o-clocka opuścić go do dołu za pomocą tylnego hamulca ;)
Naucz się utrzymywać maszynę na siedząco a dopiero wtedy próbuj na stojaka (przynajmniej ja tak uważam)
Wszystko zależy od podejścia,
Powodzonka

kraja
Nowy
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:17
Motocykl: gsx-r 1000 k3

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: kraja » 18 paź 2010, o 22:00

Witam!Latam aktualnie na 1000 k6 najlepiej osobiscie stawiam ze sprzegla na 2 biegu przy ok 90km/h lub wyżej robi to zupełnie neutralnie i bez jakiegokolwiek problemu,ale na 3 też wchodzi na koło i z gazu i ze sprzęgła.Wczesniej miałem 1000 k3 i powiem szczerze że na gumie latało mi sie lepie niż na k6 za sprawą inaczej zestrojonego momentu obrotowego oraz zmianie tylnej zębatki na dwa zęby więcej.Wtedy z 3 wchodził tak jak wczesniej z 2 przy kazdej pedkosci i zdażało mi sie ciągnąc go na 3 do końca obrotów ok 240km/h.Troche niebezpieczne ze względu na shimy...W dziale ze zdjęciami wrzuciłem pare fotek jak latamy z chłopakami.Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Patryczesko
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2010, o 16:00
Motocykl: Suzuki Gsx-R 1000 k6
Wymarzony motocykl: Suzuki Gsx-r 1000 k6

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: Patryczesko » 24 gru 2010, o 18:20

mixhal pisze:śmiga ktos sradem 600 na kole?:D
jesli tak, to jak go stawiacie.. jak dla was jest najlepiej..?:) na siedzaco czy na stojaco? z gazu czy z klamy?:P
ja podrzucam sprzegłem z jedynki.. i idzie mi powiedzmy ze juz w miare dobrze ;)
Tylko nie umiem go podniesc z 2 biegu.. praktykuje ktos taką jazde?:D

Ja trochę swojego stawiałem na koło z gazu, na początku kręciłem tak do 8-9 tyś obrotów po czym odejmowałem gazu ( co powodowało lekkie ugięcie na lagach ) i w odpowiednim momencie jak czułem że już pora dodać gazu ( to znaczy kiedy lagi wracały z ugięcia ) odkręcałem manete lekko się odchylając i w moment byłem na kole. Ale później po paru próbach zauważyłem, że jeżeli dokręcę go tak do 10 tyś obrotów i ponowie całą operację, dłużej jestem w stanie się na kole utrzymać. To dla tego, że miałem początkowo wrażenie, że za bardzo mnie odchyla do tyłu i odejmowałem gaz momentalnie stając spowrotem na kołach, a przy większej prędkości może i mniej mnie podnosiło ale było to na tyle żeby już dobrze poczuć jazdę na kole ;) Jak by nie było trening czyni mistrza i trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, po części samemu dostosować się do moto.
Serce bije w tempie obrotów maszyny!
Jeżeli poddajesz się po 1 upadku to znaczy, że nigdy nie byłeś warty tego co robiłeś!

Awatar użytkownika
karolo
Posty: 730
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 11:38
Motocykl: Hayabusa
Wymarzony motocykl: jest wyżej
Imię: Karol
Skąd: Świetokrzyskie
Lokalizacja: Rotterdam/Opatow

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: karolo » 28 gru 2010, o 21:31

Ja trochę próbowałem z gazu.od 4tys ładnie wstaje w górę ale nadal jest lek i koło zaraz opada. Ze sprzęgła próbowałem ale raz miałem 12 po której musiałem se na chwilę usiąść na rowie i ochłonąć :-) nauka na początku wg mnie tylko z gazu i ostrożnie bo z tym nie ma żartów.na wiosnę musowo znów ćwiczyć :-)
Kobieta powinna traktować faceta jak psa! Dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór...

miloszrr
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2011, o 07:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4
Wymarzony motocykl: BMW S1000RR

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: miloszrr » 24 lut 2011, o 20:43

Na stojąco moim zdaniem jest trudniej się nauczyć. Jak siedzisz to udami trzymasz się za bak, na stojąco walniesz w gaz to cię może szarpnąć do tyłu, odwiniesz manete i gleba.

MłodyDTR
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 21:23
Motocykl: byl srad
Wymarzony motocykl: GSX R 1000 K8

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: MłodyDTR » 25 kwie 2011, o 22:41

ja na 2 z klamy wale :P ok 6 tys klama i ogień !lewa noga na tylnym podnóżku a prawą kontruje hamulcem :) Żeby się nauczyć latać na gumie trzeba trochę potrenować. pozdrawiam

Ćwirek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2011, o 15:00
Motocykl: GSXR
Wymarzony motocykl: k8 1000

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: Ćwirek » 25 cze 2011, o 16:03

Ja moim sradem 600 99r gumuje z gazu BEZ najmniejszych problemów 1 ogień 8tys. puszczam gaz i ogień i poźniej tylko regulujesz wysokość gazem. kumpel takim samym sradem z gazu podnosił na koło siedząc na baku ale to dla mnie już czarnoksięstwolo

Awatar użytkownika
michalgsx750
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 2011, o 18:38
Motocykl: suzuki gsx-r 750 srad 97
Wymarzony motocykl: suzuki gsx-r 750 srad 97

Re: Jazda na gumie

Nieprzeczytany post autor: michalgsx750 » 2 lip 2011, o 17:33

ja tez stawiam z gazu. w motormani przeczytalem zeby kierownice przyciagac do siebie. za pierwszym razem przyciaglem ale troche za mocno i kiedy zobaczylem korek od benzyny przed oczami spanikowalem, spuscilem z gazu i obilem sobie jajka. teraz kolo idzie wyzej i odleglosci dalsze. pozdro 750

ODPOWIEDZ