Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
SiwyDym
Posty: 1176
Rejestracja: 25 cze 2012, o 17:05
Motocykl: SRAD'96 750
Imię: SiwyDym
Skąd: Dżungla
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: SiwyDym » 26 sie 2012, o 15:58

Witam jak u was jest z przeciwskrętem??
Ja nie wyobrażam sobie jazdy motocyklem bez niego,aczkolwiek do założenia wątku skłoniło mnie to,że rozmawiałem ostatnio z kolegą i jak zapytałem o to czy używa przeciwskrętu(jego mina była taka :shock: ) to powiedział,że nie wie co to jest i,że on kierownicę trzyma mocno w rekach i tylko przykleja(kładzie) się do baku i w zakrętach pochyla się na maksa w lewo lub prawo zależy od zakrętu,bardzo mnie to zdziwiło z tąd moje pytanie.
Team Jungle
3/4 FAN

Awatar użytkownika
SiwyDym
Posty: 1176
Rejestracja: 25 cze 2012, o 17:05
Motocykl: SRAD'96 750
Imię: SiwyDym
Skąd: Dżungla
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: SiwyDym » 26 sie 2012, o 19:25

macias86 pisze:Twój kolega też używa przeciwskrętu, tylko o tym nawet nie wie :) Da się w ogóle skręcić nie używając przeciwskrętu? :shock: To naturalne i wcale nie wymaga jakichś wielkich umiejętności. Po prostu w ten sposób składa się motocykl. Dodatkowo pochylając ciało i zwieszając dupe z siedzenia do środka zakrętu zwiększamy możliwość szybszego pokonania zakrętu. Normalna rzecz :)
No spoko może być i tak,że o tym nie wie ten mój koleś :D a używa go nieświadomie :)
Team Jungle
3/4 FAN

Awatar użytkownika
relakzstyle
Posty: 510
Rejestracja: 23 sty 2012, o 00:04
Motocykl: GSXR 1000
Wymarzony motocykl: NOWY
Lokalizacja: Puck

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: relakzstyle » 27 sie 2012, o 11:38

niby tak ale trzeba tez go uzywac ŚIADOMIE. Bo to ze uzywamy go nawet o tym nie wiedzac to sie zgodze ale przy sytuacji kryzysowej bez swiadomego przeciwskretu nie jestesmy w stanie wykonac skretu ktory umozliwilby ominiecie przeszkody. Ja zaczalem myslec o przeciwskrecie i jak jest zakret łuk to skrecam tylko przy jego uzyciu. Wiadomo ze przy 20 kmh na godzine to swiadomy przeciwskret to gleba ale przy 60 i wiecej to jest swietna rzecz. Chociaz ostatnio z maciasem nawet przeciwskret mogl nie wystarczyc :mrgreen: ale sie udalo 8-)
Ustępuj pierwszeństwa tym, którzy je mają oraz tym, którym za chwile przyjdzie do głowy je wymusić.

Awatar użytkownika
SiwyDym
Posty: 1176
Rejestracja: 25 cze 2012, o 17:05
Motocykl: SRAD'96 750
Imię: SiwyDym
Skąd: Dżungla
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: SiwyDym » 27 sie 2012, o 16:17

relakzstyle pisze: Chociaz ostatnio z maciasem nawet przeciwskret mogl nie wystarczyc :mrgreen: ale sie udalo 8-)
Małe zdeżo byście mieli koledzy??
Team Jungle
3/4 FAN

Awatar użytkownika
scroll222
Posty: 103
Rejestracja: 31 maja 2012, o 09:59
Motocykl: Gsxr600Srad
Wymarzony motocykl: gsxr 1000

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: scroll222 » 27 sie 2012, o 16:49

Swirujce dalej;p
Komu w drogę temu w trumnę

Awatar użytkownika
scroll222
Posty: 103
Rejestracja: 31 maja 2012, o 09:59
Motocykl: Gsxr600Srad
Wymarzony motocykl: gsxr 1000

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: scroll222 » 28 sie 2012, o 12:55

Pieknie pieknie ryzykanci:D Ja teraz robie prawko i kiedys moge podjechAC DO WAS;P
Komu w drogę temu w trumnę

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 28 sie 2012, o 13:25

Siwy dobijają mnie twoje tematy....
Praktycznie każdy używa przeciwskrętu tylko większość o tym nie wie tak samo jak niektórym się wydaje że mogliby jechać w zakręcie trzymając kierę prosto i do skręcania używać tylko pochylenia moto, po prostu tak się nie da
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
SiwyDym
Posty: 1176
Rejestracja: 25 cze 2012, o 17:05
Motocykl: SRAD'96 750
Imię: SiwyDym
Skąd: Dżungla
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: SiwyDym » 28 sie 2012, o 16:15

Rudisz pisze:Siwy dobijają mnie twoje tematy....
Praktycznie każdy używa przeciwskrętu tylko większość o tym nie wie tak samo jak niektórym się wydaje że mogliby jechać w zakręcie trzymając kierę prosto i do skręcania używać tylko pochylenia moto, po prostu tak się nie da

To już Twój problem Rudzisz,po prostu zapytałem bo śmieszna wydała się mi opinia mojego kolesia i chciałem zaczerpnąć troche opinii forumowiczów,żeby przestrzedz kolegę przed taką jazdą(bo on słabo wykorzystuje przeciwskręt) żeby czasem nie wyjebał w jakąś puszkę i nie narobił sobie problemów i niewinnych ludzi nie pozabijał.On śmiga na k4 1ooo i w zakręty wchodzi po 160-180 tnąc je całkowicie pod prąd,ja jak go gonie mieszczę sie do 160km/h na swoim pasie właśnie dzięki temu,że dobrze opanowałem przeciwskręt(choć mogę się mylić) więc dlatego założyłem wątek.
Chyba,że nie wiem czepiasz się mnie bo jestem z wioski i myślisz,że próbuję jakoś zabłysnąć(lub chuja się znam i zakładam według Ciebie debilne wątki) tu na forum/lub,że nabijam tylko licznik postów,Wcale nie chodzi mi tylko o zebranie informacji.pozdro LWG
Team Jungle
3/4 FAN

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 1 wrz 2012, o 10:54

A skąd mam niby wiedziec kim jestes i gdzie mieszkasz. Poprostu denerwuja mnie odpowiedzi w kazdym temacie typu: super moto, dzięki, wypas i tyle. Jak masz zamiar cos pisac to pisz cos sensownego bo pisanie dla samego nabijania licznika jest bez sensu.
A co do tego jak twoj kumpel jezdzi to jak tak faktycznie sie o niego martwisz a uwazasz ze ty jezdzisz dobrze to niech on polata za toba i sie nauczy techniki
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
SiwyDym
Posty: 1176
Rejestracja: 25 cze 2012, o 17:05
Motocykl: SRAD'96 750
Imię: SiwyDym
Skąd: Dżungla
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: SiwyDym » 2 wrz 2012, o 15:45

No spoko Rudisz zastosuję się do twych rad...ale w next sezon bo juz mnie w Polandzie nie ma,dzwoniłem ostatnio do kumpla i powiedział,że poczeka na mnie z tymi radami,bo ostatnio wjechał by w puszkę i na razie odstawił moto.
Macias86 spoko nikt się nie kłuci tylko każdy stawia na swoje hehe.pozdro wariaty LWG
Team Jungle
3/4 FAN

Awatar użytkownika
Bart
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2012, o 22:21
Motocykl: Suzuki GSX-R 600 K4

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: Bart » 7 wrz 2012, o 23:21

jezeli komus nie przeszkadza ze po angielsku to polecam Twist of the Wrist II (http://www.youtube.com/watch?v=ZKpnJvqB ... re=related). Uwazam, ze w prosty i przystepny sposob objasniono podstawy poruszania sie na moto. Sam uwazam sie za swiezaka - na 2 kolkach (jezdze od 3 sezonow) i na poczatku bardzo mi sie przydalo ;)

Awatar użytkownika
mlusiek1590
Posty: 699
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 21:45
Motocykl: k4 1000
Imię: Mariusz
Skąd: z kontowni
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: mlusiek1590 » 9 wrz 2012, o 20:26

zajebisty filmik...
jak pić to wódkę, jak palić to blanty, jak jeździć to 300km/h :D
sprzedam :Części Bandit 1200s ....

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: bet » 10 wrz 2012, o 11:24

Mówcie co chcecie, moim zdaniem KAŻDY używa przeciwskrętu jeżdząc na takim moto. Mniej lub bardziej świadomie, ale każdy :)

Awatar użytkownika
Bart
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2012, o 22:21
Motocykl: Suzuki GSX-R 600 K4

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: Bart » 10 wrz 2012, o 21:38

To da sie wogole jezdzic nie uzywajac przeciwskretu? ;)

Awatar użytkownika
TomCiu
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 K7
Wymarzony motocykl: BMW S 1000 RR
Imię: Tomek
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Puławy/Warszawa

Re: Przeciwskręt-kto używa,a kto nie??

Nieprzeczytany post autor: TomCiu » 11 wrz 2012, o 20:36

Da się:) ale prosto :D

Filmik Twist of the Wrist II czasami śmieszny ale wszystko objaśnione co, jak i dlaczego przede wszystkim. Zaraz po kupieniu motocykla oglądałem go (nawet kilka razy) i staram się jeździć wg wskazówek z filmu.

ODPOWIEDZ