Pierwszy motocykl – co wybrać?

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
RyBkosPL
Nowy
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2010, o 11:07
Motocykl: Suzuki GSX-R 750 SRAD 98'
Wymarzony motocykl: narazie spełnione :D
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Re: Pierwszy motocykl – najgorsze pomysły

Nieprzeczytany post autor: RyBkosPL » 1 cze 2010, o 05:50

Z tego co przeczytałem to gostek "1234" zapytał co wybrać : 600 czy 750 :)
Więc grzecznie odpowiem, że raczej 600 będzie lepsze moim zdaniem. Patrząc na przykładzie Gixer'ów z lat 97-99 bo tylko z takimi miałem dokładniejszy kontakt to polecił bym 600 chociaż ona odbiega praktycznie tylko v-max od 750. :D

Co do Waszej rozmowy to popieram Kolegę "SBSTG" co do słowa :)
PS. mam nadzieję, że po kupnie moto zostaniesz u nas na forum a nie mykniesz na innej marki :P
Pozdro
...Śmierć jeździ bardzo szybko...Za szybko...Nie daj się wyprzedzić...Ja nie dam...!!!

pozdrawiam
Łukasz

1234
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2010, o 21:55

Re: Pierwszy motocykl – najgorsze pomysły

Nieprzeczytany post autor: 1234 » 1 cze 2010, o 23:22

Raczej zostanę przy suzuki jak dla mnie najlepsza marka moto.
Czy orientuje się ktoś w jakich rocznikach wychodziły najlepsze egzemplarze godne polecenia
Kolego RyBkosPL myślisz ze odbiega tylko v-max i nic poza tym ???? Czytałem opinie ze jest znacznie lepsza ale to tylko opinie z neta wiec pewności nie mam przydały by się z życia wzięte Jak się sprawują te maszynki z 97-99???? Ponoć nie wszystkie wersje były dobre trzeba prześledzić temat i wybrać najlepszą opcje dlatego teraz poszukuję informacji w jakich rocznikach wychodziły najlepsze> Przecież nie wszystko co najnowsze jest najlepsze, wszystko ma swoje wady i zalety chyba ze się mylę

Awatar użytkownika
RyBkosPL
Nowy
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2010, o 11:07
Motocykl: Suzuki GSX-R 750 SRAD 98'
Wymarzony motocykl: narazie spełnione :D
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Re: Pierwszy motocykl – najgorsze pomysły

Nieprzeczytany post autor: RyBkosPL » 2 cze 2010, o 19:19

1234 pisze:Raczej zostanę przy suzuki jak dla mnie najlepsza marka moto.
NO I GIT :) TAK TRZYMAĆ 8-)

Przejdę teraz do sedna o co mi chodzi.
Patrząc pod względem osiągów to dla "LAIKA" nie ma dużych różnic po miedzy 600-750 z tamtych lat tylko v-max różni się 240 km/h w stosunku do 265 km/h
Nie wiem gdzie wyczytałeś, że 600 jest lepsza ?? Moim zdaniem porównując te dwie suczki z tych lat to niczym nie jest lepsza 600, ALE !!
Dla Ciebie będzie łagodniejsza i mniej kusząca pod względem osiągów :) co i tak jest żartem oczywiście :)

Co do roczników i kwestii ten lepszy od tamtego....
po 98 wychodziły z wtryskiem ... WIĘC minimalnie mniej spalają i są spokojniejsze lecz też bardziej wrażliwe (w ogóle jeżeli mówimy tu o jakiejś wrażliwość) [wg. mnie 5000 letni kamień jest bardziej wrażliwy od silników w tych suczkach 96-00'')

Pewnie, że nie wszystko co nowsze jest lepsze.
Ale nie szukajmy dziury w całym. :) :mrgreen:
SĄ TO JEDNE Z NAJBARDZIEJ NIEZAWODNYCH MOTO JAKIE WYSZŁY :) oczywiście nie biorą pod uwagę starych olejaków :arrow: :twisted: !! :!: :!:
jak dobrze poszukasz to kupisz taki sprzęt który spokojnie pojeździ jeszcze parę dobry lat.
ja swojego już nie mam zamiaru zmieniać !! Mocy ma AŻ nad to i objeżdżam nie jednego łebka w dużo młodszy sprzętach.
I ten wygląd :) wiecznie młoda i ten "murzyński" :twisted: tyłeczek :lol: :lol: :lol:

POZDRAWIAM
i życzę udanego zakupu !!! jak będę miał możliwość to wrzucę foty swojej suczki i wtedy poczekam na Twoją :)
P E A C E 8-)
...Śmierć jeździ bardzo szybko...Za szybko...Nie daj się wyprzedzić...Ja nie dam...!!!

pozdrawiam
Łukasz

1234
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2010, o 21:55

Re: Pierwszy motocykl – najgorsze pomysły

Nieprzeczytany post autor: 1234 » 2 cze 2010, o 21:54

RyBkosPL Dzięki za zainteresowanie moim problemem dla mnie takie rzeczy są bardzo istotne spoko kolo jesteś!!!!!
Jak wreszcie kupie to na pewno się pochwale i też lubię "murzyński" tyłeczek
Jeszcze jedno jak iest z kilometrami w plastiku po ilu przejechanych kilosach można śmiało brać moto jak jest z żywotnościom??

Awatar użytkownika
asphaltsurfer
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 13:39
Motocykl: K6 1000 red + FZR 1000
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy motocykl – najgorsze pomysły

Nieprzeczytany post autor: asphaltsurfer » 2 cze 2010, o 22:40

Pewnie tak ze 100 tys. o ile nie zaniżyłem ;) Z resztą nie wiem czy nie jest za wcześnie żeby mówić o jakiejkolwiek żywotności. Może jak ktoś doprowadzi do takiego stanu swojego sprzęta że będzie mu brał 1L oleju na 100km, jak narazie - chyba nikt jeszcze aż tyle nie przejechał.

Poza tym takie silniki to raczej jednorazówki. Wnętrze cylindrów masz pokryte materiałem SCEM- czyli boskim wynalazkiem Suzuki który zmniejsza tarcie. Więc choćby szlif cylindrów chyba raczej nie wchodzi w grę?

1234
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2010, o 21:55

Re: Pierwszy motocykl – najgorsze pomysły

Nieprzeczytany post autor: 1234 » 2 cze 2010, o 22:58

asphaltsurfer ja słyszałem że ścianki cylindrów są pokryte spiekiem ceramicznym może jestem w błędzie

Awatar użytkownika
asphaltsurfer
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 13:39
Motocykl: K6 1000 red + FZR 1000
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy motocykl – najgorsze pomysły

Nieprzeczytany post autor: asphaltsurfer » 3 cze 2010, o 13:03

Pozwolę sobie zacytować:

" Wewnętrzne powierzchnie cylindrów wykonane ze stopu aluminium pokryte są opracowaną przez Suzuki i wypróbowaną podczas wyścigów, powłoką niklową utwardzoną węglikiem krzemu z domieszką fosforu o nazwie SCEM (Suzuki Composite Elektrochemical Material). W porównaniu z typowymi tulejami żeliwnymi SCEM pozwala na zmniejszenie luzu tłoka w cylindrze, ograniczając tym samym ilość oleju przedostającego się do komory spalania i podnosząc szczelność pierścieni (oznacza to wyższą moc i mniejsze straty mechaniczne). Ponadto powłoka SCEM poprawia odprowadzanie ciepła. "

żródło: suzuki-moto.pl

1234
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2010, o 21:55

Re: Pierwszy motocykl – najgorsze pomysły

Nieprzeczytany post autor: 1234 » 3 cze 2010, o 13:19

Ładne tam majom łby w tym SUZUKI!!!!Ciekawe co zrobią jeszcze? Czapki z głów dla speców pracujących nad takimi rozwiązaniami.

Medio
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2010, o 11:08
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000

Witam chec kupna motoru

Nieprzeczytany post autor: Medio » 20 sie 2010, o 11:16

Witam. Nigdy nie przepadałem za jazda na motorze z przyczyny strachu i słabego bezpieczeństwa, nadrabiałem chociaż po części szybkim samochodem;p ostatnio dałem się namówić na jazdę z kolega Suzuki gsxR1000 mmmmm.... świetna maszyna.... zakochałem się w sekundę niepowtarzalne wrażenia z jazdy :) rozejrzałem sie na rynku to taka maszynkę można kupić miedzy 12-17tys zl z tym ze ja nigdy nie jeździłem motorem i mog bym dopiero kupić taki motor na przyszly sezon lub pomiędzy... Nie wiem tylko czy nie zbyt pochopnie napalam sie na gsxr1000... czy jak dla początkującego nie za duża pojemność, nie za szybki... Proszę o jakieś rady od doświadczonych drodzy forumowicze :)

Awatar użytkownika
korro
Posty: 338
Rejestracja: 11 mar 2010, o 21:07
Motocykl: GSX-R 750X
Wymarzony motocykl: GSX-R 1300
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Witam chec kupna motoru

Nieprzeczytany post autor: korro » 20 sie 2010, o 11:24

Siema. Wpadnij do działu Przywitaj się! i napisz coś o sobie.
Odpowiadając na pytanie. Sportowy motocykl na pierwsze moto to generalnie zły pomysł. Litrowy to porywanie się z motyką na słońce. Jednak to moją prywatna opinia, na forum są motocykliści którzy tak zaczynali i jest ok.
Przeczytaj wątek od początku.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 20 sie 2010, o 12:00

Pozostan przy jezdzie autem
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

tomasbjj
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2010, o 14:43
Wymarzony motocykl: GSXr 600

zamierzam kupić GSX'a r 600

Nieprzeczytany post autor: tomasbjj » 21 sie 2010, o 14:57

Witam, tak jak w temacie, mam zamiar kupić gsx'a r 600 1996-1999 r. to bedzie moj pierwszy motocykl, i własnie posiadaczy tych sprzetów, chciałbym poprosić o wyrażenie swojej ogólnej opinii o tym motocyklu, rozmawiałem z paroma znajomymi ktorzy jezdza motocyklami, i oceniali silnik na + natomiast sama jazda prowadzenie i rama raczej na - . pozdro

Awatar użytkownika
zolwik
Posty: 255
Rejestracja: 8 cze 2010, o 12:28
Motocykl: srad 3/4L
Lokalizacja: Gdynia

Re: zamierzam kupić GSX'a r 600

Nieprzeczytany post autor: zolwik » 21 sie 2010, o 16:54

Zależy do czego ma służyć i czego oczekujesz od maszyny ,jaki masz wzrost.

Jak ciebie interesuje to mam wylizaną strzałę tylko że 750 , wygoda w każdym stopniu z moich wrażeń minus to mój wzrost 190cm przy większych prędkościach komfort spada, po za tym trzeba latać z głową bo wyrywa nadgarstki :P
Sprzedam 3/4L 00' srad

Awatar użytkownika
asphaltsurfer
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 13:39
Motocykl: K6 1000 red + FZR 1000
Lokalizacja: Kraków

Re: zamierzam kupić GSX'a r 600

Nieprzeczytany post autor: asphaltsurfer » 21 sie 2010, o 19:45

Sugeruję na początek GS500 / CB500 / ER5 / XJ600
chyba że naprawdę umiesz jeździć lub masz dobrego lekarza który cie potem poskłada :D

tomasbjj
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2010, o 14:43
Wymarzony motocykl: GSXr 600

Re: zamierzam kupić GSX'a r 600

Nieprzeczytany post autor: tomasbjj » 21 sie 2010, o 21:44

hmm kilka razy juz jezdziułem 600stkami i myslę że na początek bedzie ok :) ostatnio nawet dosiadłem Hondę 900:) ale to juz było za duzo ;) nie mam zamiaru szaleć czy stawać na kole, bardziej zalezy mi na wyglądzie a GSX'r w biało-niebieskim malowaniu kladzie mnie na kolana :) mam 175 cm

ODPOWIEDZ