Ciśnienie w oponach

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
qubis

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: qubis » 20 maja 2017, o 22:37

mirekm71 pisze:oczywista oczywistość, ale ja się nie znam i jeżdżę na kapciach po kislu :lol:
A przez ta przednia oponę boje się wymienić olej w lagach. Jest dobrze to po co ruszać...
Nie ty pompujesz tyle ile duszant powie na dzień dobry do wszystkich

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 20 maja 2017, o 22:48

Widze, ze masz pojęcie o tym. Takie jak Kaczan napisał. Pojedź, zobacz a później pisz. Nie duszan bo to nazwa firmy i nie mówi do wszystkich tylko indywidualnie. Akurat na ciśnienie to Jaro kazał jeździć na niższym, na wyższym uczyć się obserwować i oceniać. Jak kolega wyżej napisał wyjściowo zalecenie producenta a ostatecznie cała reszta warunków. Wyczerpał temat wiec po co się szarpać...

qubis

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: qubis » 20 maja 2017, o 22:53

No zgadza sie. Więc po co tyle z Maciek dyskotowałeś kiedy on od początku mówił że każdy producent ma swoje ciśnienie... A teraz jak ci Marcin to wytłusił to nagle stałeś się madralą :lol: jak zwykle z resztą...
Na drugiej stronie pytałaś czy 1.9 to na droge na dwie osoby :lol:
Ale chooj tam pomyśl o qs na tor kartingowy :D

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 20 maja 2017, o 22:59

A kto powiedział, ze jeżdżę tylko po kartingach. Im mniej wiesz tym więcej piszesz. Ale nawet jeśli to jezeli nie chcesz mi dołożyć do qs to co cię to obchodzi? Gixa mam od jesieni zeszłego roku a 2,9 to pompowalem turystyka o masie 325kg. Dlatego dziwiło mnie takie ciśnienie w gixie.

qubis

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: qubis » 20 maja 2017, o 23:02

mirekm71 pisze:A kto powiedział, ze jeżdżę tylko po kartingach. Im mniej wiesz tym więcej piszesz. Ale nawet jeśli to jezeli nie chcesz mi dołożyć do qs to co cię to obchodzi? Gixa mam od jesieni zeszłego roku a 2,9 to pompowalem turystyka o masie 325kg. Dlatego dziwiło mnie takie ciśnienie w gixie.
Tys to pisał Marcinowi w innym temacie :lol: że jedzisz na tory typu kisielin uczuć się
Także widzisz producent podaję 2.9 w serwisowce ;) i na oslonie łańcuch a czy to dużo czy mało to już niech każdy oceni. A tak apropo tu nikt nie pisał o ciśnieniu 2.9

Masz tu ma przypomnienie :
Re: Tory wyscigowe
Postprzez mirekm71 » 22 kwi 2017, o 00:08

No tak, inne priorytety. Ja jeżdżę na szkolenia a Ty się ścigać :-) Dzięki za obszerne info, mam nadzieje, ze kiedyś się przyda na razie kisiel i silesia ;-)
mirekm71
Także weź chłopaku nie zmyslaj i nie wymyślaj na potrzeby chwili tylko pełna koncentracja :lol:

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 20 maja 2017, o 23:17

Nie ma sensu szarpać się o pierdoly. Serwisowke to oglądałem tylko schemat elektryczny jak wiązkę z kiery wyrzucalem, osłony na łańcuch mój ulep nie miał, pewnie została w Niemcowi razem z innymi plastikami.
Jeśli chodzi o tory to na Silesii zapinam 4ke i są dwie takie proste wiec zawsze coś, w ferworze emocji zdarzyło mi się nie wbić biegu, to nie ulica, ze proste są na kilometry. Z kisla kpił nie będę bo jest świetnym torem szkoleniowym. Zaleta jest to, ze widać cały tor i instruktor może Cię w każdej chwili ściągnąć i poinformować co masz poprawić. Na większym torze musi za uczniem jeździć a jak ma kilkadziesiąt osób o wiadomo.

Ps. Znasz wszystkie moje posty na pamięć? Ja nie pamietam wczorajszego śniadania... :lol:

qubis

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: qubis » 20 maja 2017, o 23:30

Mam dobrą pamięć przez to siedzenie na forum.
Luźno Mirek ja tylko tsk sobie gadam. Wesoło musi być ;)
Sam czasem bywam na kisielinie więc spoko loko

Awatar użytkownika
QH1
Posty: 606
Rejestracja: 15 gru 2015, o 20:32
Motocykl: GSXR 1000, S1000RR,EXC450
Wymarzony motocykl: najszybszy na torze ;)
Imię: Marcin
Skąd: Wrocław

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: QH1 » 21 maja 2017, o 09:15

Ups.
Ja zaznaczam, ze nie znam ustawień na "tory" typu Kisielin. Mowię o oponach torowych użytkowanych przy prędkościach ze sie zapina 6tke, hamowaniach z 270 do 120 z czego końcówka w winklu. Na Moście idzie sie na kolanie 260 ...
Rocznie zuzywam ok 8-10 tyłów i kilka przodów. Mój rekord to tył zajechany w 40min. Wyszarpane przody tez znam. Tyle.
Jaro co prowadzi szkolenia na Kisielinie, jakoś sam jeździ na Brno i inne.

Moze i Kisielin ma coś dla początkującego (wg mnie niedajboze jechać tam litrem) ale nie będę tak złośliwy, ze na kapciu, ale każda sportowa opona drogowa to na Kisielin aż nadto. Slicki i koce to śmiech na sali tam.

No i ostatnio na Brno przyjechali z Motorraid tacy z kisielina ... obejrzyjcie zdjęcia grupy Z na stronie raceczech. I tabele czasów. No płacz.

Jesli w ogóle, to na Kisielinie można sie nauczyć położyć moto, przerzucić ciało itp. Hamowania, wyjścia z winkla nie bo po prostu nie ma gdzie. I trzeba stamtąd szybko spierdalac bo sie nabywa brzydkich nawyków powolniackiego jeżdżenia na jedynce po agrafkach ...
To jest tor dla 250 i supermoto wtedy to ma naprawdę sens.

Albo jak juz pisałem na spotkanie towarzyskie, grilla itp i pokulanie sie razem dla zabawy.

qubis

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: qubis » 21 maja 2017, o 09:56

Marcin wlasnie to tego cały czas zmierzam. Jeśli mowa o kisielinie. Ty ubraleś to w ładne słowa ale sen ten sam. Czyli te wszystkie sliki koce i inne chooj muje to przerost treści nad normą. Nie raz widziałem jak wpadał jakiś małolat na starym trupie z ulicy i dawał baty zawodnikom co pół dnia grzali sliki kocami.. Chodz nie mówię że to reguła ale i tak bywało. I jak już ktoś kiedyś pisał tacy zawodnicy z kisielin potem marnie kończą na szybkim torze

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 21 maja 2017, o 12:40

Panowie ja Was rozumiem. Wszyscy stawialiscie pierwsze kroki na Słowacji i Węgrzech ale zrozumcie, ze dla kogoś kisielin to może być szczyt możliwości. Dzieki :lol:
Ps. Jaro jeździ i dlatego On uczy mnie a nie ja Jego ;)
Ps2. Sprzedam slicki i koce bo nie będą mi potrzebne :lol:

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 22 maja 2017, o 10:04

tede80 pisze:Panowie jaki macie ciśnienie w oponach (zimnych) w dniu torowania? Ja na oponach Metzeler Sportec M5 mam P36 psi/T36 psi
ja pisałem odnosnie opon drogowych z własnego i nie tylko doświadczenia a czesto dla opon drogowych nie ma podanych ciśnien na gorąco jedynie jakieś na zimno wartości takie chyba dla bezpieczenstwa zeby sobie krzywdy nie zrobic pompując 1.2 itp

QH pojechał już bardziej na ostro czyli w temat slicków i typowo torowych opon ale nie taki chyba był sens tego tematu tak jak ten pierwszy post tyczył się opon drogowych i jakie ustawiać cisnienia na takich gumach to stronę wcześniej odpowiedziałem.

ale jak już jesteśmy w temacie to QH ile pompujesz na przód do 212gp pro 2 bo tam target jest 2.3-2.6 ja pamietam trzymałem coś w granicach 2.4 opona poszarpana minimalnie na koniec drugiego dnia jazda na poznaniu z czasami 1.45-1.50 dwa dni. jazdy. mysle spokojnie jeszcze ze dwa dni by oblatała.

Awatar użytkownika
QH1
Posty: 606
Rejestracja: 15 gru 2015, o 20:32
Motocykl: GSXR 1000, S1000RR,EXC450
Wymarzony motocykl: najszybszy na torze ;)
Imię: Marcin
Skąd: Wrocław

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: QH1 » 22 maja 2017, o 22:58

Ja zaczynałem ... na ulicy. Pierwszy tor to było Brno, drugi Hungaro, trzeci Słowacja ...
Na Kisielinie byłem raz jak to zobaczyłem nawet nie wjechałem do środka, litrem szkoda czasu i motoru ...

Nie znam gp pro. My jeździliśmy na supercorsach sc teraz jeździmy na V02, koleś co naprawdę kręci czasy na KRach. Gp racera kolesie coś jeździli ale sie ząbkowaly i jakoś nie trzymały do końca.
Ja na przód zakładam tylko swierze V02 albo sc. Tył co popadnie. Ale pierwszy dzien na Brnie cały przepłynwałem na michalach 2ct i zrobiłem na tym 2:30 ... a pływały bo je niepotrzebnie podgrzewalem kocami jak kumple jechali swoją grupę.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 23 maja 2017, o 10:49

no ja tak myślę że jak moje używane superbike pro na tyle nie będa się dobrze sprawować to kupie na miejscu u molika brigde V02 i zobacze wtedy co to warte ale podobno dobre gumy naprawde

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 14 lip 2017, o 00:34

Posiada ktoś tabele ciśnienia do metzeler compk slick? Cały dzień szukam i nie mogę znaleźć. Targa mi lekko prawa stronę wiec nie wiem, od zawieszenia chyba szarpało by obie strony? Miałem 1,8 i 1,7. Tłumienie odbicia od 1 3/4 do 3 3/4.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Ciśnienie w oponach

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 14 lip 2017, o 10:12

słabo szukałeś :D na goraco tak jak moja superbike pro 1,7

Obrazek

ODPOWIEDZ