Shimmy... i co zrobić ??

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
ManiekMamWyjebane
Posty: 126
Rejestracja: 23 lis 2016, o 13:54
Motocykl: GSX-R 1000 K4
Imię: Mariusz
Skąd: Kutno
Lokalizacja: Kutno

Re: Shimmy... i co zrobić ??

Nieprzeczytany post autor: ManiekMamWyjebane » 25 maja 2017, o 22:58

sorry dawno mnie nie było praca obowiązki zmiana pracy mniejsza z tym szybko wracając do tematu shimmy są i będą nam towarzyszyć przy dynamicznej jeździe bo to takie "naturalne" zjawisko najgorsze co można zrobić to próbować usztywnić kiere na amen no i wtedy jest kibel i amen ja to nie z filmów a z własnego doświadczenia staram się ludziom uzmysłowić jak wylatujesz ze wzniesienia na pelnej petardzie to już możesz być przygotowany / przygotowana na ewentualna delikatna shime to samo jak opada z gumy lub jak gwałtownie się przyspiesza jakies nierówności uskoki asfaltu wzniesiania ale nie tylko to bo i coniektóe modele motocykli maly w standardzie tendencje do wpadania w shimmy ale to już specyficzne przypadki co zawsze nam pomoze uchronić się przed bolesnymi skutkami to odpowiednia poycja tlumiaca wszelkie drgania czyli jak taka z jaką się jeździ dynamicznie więć podparcie na podnóżkach na podbiciu dupa odciążona w raziedraki łatwo i szybko można unieść i wtedy cale drgania zostaną wytłumione na rękach i na nogach ... no cos takiego nie jestem instruktorem i nie chce nikomu krzywdy zrobić więć jeśli chcecie się nauczyć kontrolować motocykl w extremalnych sytuacjach to polecam szkolenie na torze jest mnóstwo ludzi którzy się tym zajmują choć nikt tak extremalnych sytuacji raczej nie zamierza praktykować na teorii zwykle się kończy i krótkiej pogadance

a którkie i szybkie pytanie co zrobisz jak wpadnie w shimme ??

polecam zwrócić uwage na Zawodników Wyscigów motocyklowych konsultowałem ten temat z kilkoma z nich
i sprawdzałem w praktyce jest jeden w miare bezpieczny i skuteczny sposób na zniwelowanie zjawiska shimmy w każdych warunkach odpowiednia pozycja i wytłumienie drgań na własnych kończynach istnieje oczywiście ryzyko bo to extremalna sytuacja i bardzo niebezpieczna porrafi nawet zrzucić z motocykla lub nawet powbijać podnóżki w łydki dlatego lepiej zapobiegać i niwelować skutki ;)

ODPOWIEDZ