schodzenie do kolana

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
JakubGNWLKP
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2012, o 18:30
Motocykl: Suzuki GSXR- 750 SRAD
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 750 SRAD
Imię: Jakub
Skąd: Gostyń WLKP

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: JakubGNWLKP » 1 kwie 2012, o 07:07

Koleżanko powiem Ci tak jeżeli chcesz wykładać się na polskich drogach to raczej niewypał. Częste podbicia na naszych drogach to chleb powszedni. Jeżeli już to tor. Oponka z tyłu zależy jaką masz felge. Opona musi być tak dopasowana by jak najmniej było rantów widać a był okrąg bo wtedy jest przyczepność najlepsza :) ja osobiście moją Suzi mam oponę największą z możliwych jaka mi tam wejdzie :D trochę zabawy jest tym bardziej iż miałem krzywą przednia felge, ale teraz dam do prostowania i jeszcze bardziej będę kładł moto :) Kolanko musi być !

Awatar użytkownika
robson
Posty: 130
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 16:14
Motocykl: 600 '98

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: robson » 2 kwie 2012, o 13:16

Generalnie to jest koleżanka a nie kolega i pyta właśnie o jazde na torze... a co do Twojej "jak najwiekszej opony z tyłu" to szczerze życze powodzenia, ale nie przekazuj takich rad innym;)

Awatar użytkownika
JakubGNWLKP
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2012, o 18:30
Motocykl: Suzuki GSXR- 750 SRAD
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 750 SRAD
Imię: Jakub
Skąd: Gostyń WLKP

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: JakubGNWLKP » 2 kwie 2012, o 16:22

To edit na koleżanko :) a to nie rada tylko przykład jak ja mam. Osobiście nie polecam szerokiej opony do wykładania także czytaj ze zrozumieniem :) opisałem tylko przykład mojego moto, które tor widzi raz na jakiś czas :)

estera

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: estera » 2 kwie 2012, o 19:43

a ja nie pytałam o oponki kolego JakubGNWLKP a wcześniej już ustaliliśmy, że nie jeździ się po miejskich drogach tak samo jak na torze, więc Twój post nie wiele wniósł nowego. A jaki to masz rozmiar tej oponki ;) ?

Awatar użytkownika
JakubGNWLKP
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2012, o 18:30
Motocykl: Suzuki GSXR- 750 SRAD
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 750 SRAD
Imię: Jakub
Skąd: Gostyń WLKP

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: JakubGNWLKP » 2 kwie 2012, o 20:30

Oponka 190 :) A co do hamowania to ja także hamulca nie używam przed zakrętem, tylko biegami chyba ze zakręty są blisko siebie to wtedy nie ma wyjścia. Zakręt pokonuje na tym samym, na którym wchodzę, a przy wyjeździe odkręcam manetkę powoli :)

estera

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: estera » 3 kwie 2012, o 07:53

może mieliśmy tego samego nauczyciela :) i też mam 190, a dlaczego nie polecasz?. Wydaje mi się że masz większy zapas w zakrętach.

dawid173
Posty: 229
Rejestracja: 29 sty 2012, o 21:31
Motocykl: ka sześć tysiąc
Wymarzony motocykl: posiadam
Lokalizacja: SC

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: dawid173 » 3 kwie 2012, o 08:46

zgadza się ale jeśli opona jest 55 a nie 50 ...
chociaż ja też mam 190/50 i nie narzekam
POZDRO !!

Awatar użytkownika
JakubGNWLKP
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2012, o 18:30
Motocykl: Suzuki GSXR- 750 SRAD
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 750 SRAD
Imię: Jakub
Skąd: Gostyń WLKP

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: JakubGNWLKP » 3 kwie 2012, o 14:47

Zależy też do jakiego motoru i jaka jest felga. Ja w Gixie moim mam felgę zbyt małą i nie ma takiego ładnego okręgu dlatego też nie polecam. Jeżeli masz większą felgę to pewnie, że tak :)

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 3 kwie 2012, o 18:10

a ja mam 200/60

estera

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: estera » 3 kwie 2012, o 19:48

no to zaszalałeś ;)

woda765
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 13:42
Motocykl: GSXR 1000
Wymarzony motocykl: Panigale
Lokalizacja: Konin

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: woda765 » 7 kwie 2012, o 11:32


estera

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: estera » 14 kwie 2012, o 20:09

i wszystko jasne :)

Awatar użytkownika
Bizon
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2012, o 14:49
Motocykl: GSX-R 600 K7

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: Bizon » 26 lip 2012, o 11:23

częśc szkół jazdy ma sprzęty do doskonalenia jazdy ( w tym do zejścia na kolano )
przykład poniżej
http://www.szkolanadwochkolach.pl/doskonalenie.html

RafiSTG

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: RafiSTG » 10 sie 2012, o 10:13

Się wielu stara koniecznie zejść na kolano,a ja się zastanawiam po co? Jedziesz w łukach na tyle na ile się da a jak będzie ostrzejszy zakręt lub za szybko to kolano samo zejdzie do asfaltu.Po prostu sytuacja wymusi większe złożenie motoru aby nie wypaść z toru jazdy.Jest też kwestia kto ma jaki wzrost oraz czy sety są oryginalne.Ja mam 170cm i sety regulowane(teraz o jakieś 5cm wyżej od oryginałów) i na drogach połatanych i tłustych nie mam jak zejść na kolano.Może na torze lub zamkniętej drodze,gdzie w razie szlifu nie przejechał by mnie jakiś samochód dał bym radę ale po co ?? Czy zejście na kolano jest wyznacznikiem umiejętności jazdy ?

Awatar użytkownika
SiwyDym
Posty: 1176
Rejestracja: 25 cze 2012, o 17:05
Motocykl: SRAD'96 750
Imię: SiwyDym
Skąd: Dżungla
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: SiwyDym » 10 sie 2012, o 15:12

RafiSTG pisze:Się wielu stara koniecznie zejść na kolano,a ja się zastanawiam po co? Jedziesz w łukach na tyle na ile się da a jak będzie ostrzejszy zakręt lub za szybko to kolano samo zejdzie do asfaltu.Po prostu sytuacja wymusi większe złożenie motoru aby nie wypaść z toru jazdy.Jest też kwestia kto ma jaki wzrost oraz czy sety są oryginalne.Ja mam 170cm i sety regulowane(teraz o jakieś 5cm wyżej od oryginałów) i na drogach połatanych i tłustych nie mam jak zejść na kolano.Może na torze lub zamkniętej drodze,gdzie w razie szlifu nie przejechał by mnie jakiś samochód dał bym radę ale po co ?? Czy zejście na kolano jest wyznacznikiem umiejętności jazdy ?

Bardzo dobrze powiedziane kolego.Ja też nie próbowałem za wszelką cenę zejść na kolano,po prostu kiedyś spieszyłem się i musiałem byś szybko 80km od mojego domu,wtedy wyszły takie sytuacje,że prawie co drugi ciaśniejszy zakręt brałem z kolanem na glebie i wyszło samo choc nigdy tego nie ćwiczyłem,sety oryginalne mam, a zejście na kolano przyszło samo.Normalnie jak jeżdzę to unikam takowych zejśc bo asfalty nierówne zalane smołą w mojej okolicy i można ładnie wyskoczyć z moto wprost do rowu i pożegnać się z tym światem :!:
Team Jungle
3/4 FAN

ODPOWIEDZ