schodzenie do kolana

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
olicom
Posty: 185
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 23:13
Wymarzony motocykl: Juz jest!!!! GSX-R 1000K4
Lokalizacja: Warszawa

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: olicom » 23 sie 2013, o 22:32

Słuchajcie, ze mną jest coś nie tak. W jakimś wątku pisałem, że testuję możliwość zejścia na kolano na rondzie w Warszawie - takie możliwości, co zrobić.
Poprosiłem kumpla żeby mi filmik pyknął bo coś kiepsko mi idzie i chciałem na filmie zobaczyć co robie źle. Co się okazało? Okazało się, że ja się w ogóle nie przechylam! Prawie jak emeryt. Tak było na początku ponieważ potem się "rozgrzewam" i wydaje mi się, że mocno kłade moto aż się tył na zewnątrz uślizguje. Oponka zamknięta ale nie dotykam ziemi kolanem.

Powiedzcie co robię źle? Staram się przeciwskrętem sterowac ale to małe kółko jest na tym rondzie więc może chodzi o promień skrętu? Zauwazyłem, że przy większej prędkości jest mi łatwiej się złożyć.

Poradźcie proszę.

Dodam, że nie mam problemu żeby się ładnie zwiesić na bok motocykla. Mogę wisieć jak Marquez niemalże :)

Ryba
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2013, o 13:27
Motocykl: GSXR750
Wymarzony motocykl: HP4

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: Ryba » 24 sie 2013, o 14:33

ziom, dawaj ten film

olicom
Posty: 185
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 23:13
Wymarzony motocykl: Juz jest!!!! GSX-R 1000K4
Lokalizacja: Warszawa

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: olicom » 24 sie 2013, o 21:51

dzięki ludziska za chęci ale zobaczcie sami :) Nauczyłem się w cztery popołudnia po 1h każdy.

Obrazek

kadafi
Nowy
Nowy
Posty: 38
Rejestracja: 24 lis 2012, o 09:42
Motocykl: GSX-R 750 K6
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 L1
Imię: Łukasz
Skąd: Białystok

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: kadafi » 25 sie 2013, o 08:54

Ja tam samo zamykam oponke nie idzie mi zejście na kolano. Fakt że droga jest nachylona w prawo na prawym zakrecie, ale musze nagrac filmik i zobaczyc gdzie jest blad ... :/
Gas or Ass
NO FREE RIDES

EricTrax
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 23:36
Motocykl: GIXXER 750 k6

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: EricTrax » 4 wrz 2013, o 23:40

bazylrs pisze:To i ja zarzucę swoimi fotami :)
bardzo, bardzo dobra pozycja w złożeniu

Awatar użytkownika
bazylrs
Posty: 65
Rejestracja: 8 lis 2012, o 00:18
Motocykl: GSX-R 600 K4
Wymarzony motocykl: HONDA RC213V :)

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: bazylrs » 5 wrz 2013, o 00:07

EricTrax pisze:
bazylrs pisze:To i ja zarzucę swoimi fotami :)
bardzo, bardzo dobra pozycja w złożeniu

Ja chce jeszcze trochę zmienić tą pozycje. Tzn bardziej wystawić braki. Chce być ciałem w równoległej linii z motocyklem. więc barki trochę niżej i będzie git :) Ćwiczę nad tym ale ciężko się przestawić, żeby na stałe zmienić pozycje :)
Serwis motocyklowy , używane części motocyklowe 667 110 754.

NERWOUS1
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2013, o 23:59
Motocykl: R1 RN-ZEROCZWÓRKA
Wymarzony motocykl: chyba gixx k8

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: NERWOUS1 » 11 wrz 2013, o 17:50

Z tym zejściem na kolano to nie jest taka prosta sprawa jakby się mogło wydawać. Sam mam 185 cm wzrostu i jeszcze nie musnołem slaiderem asfaltu ale nie to jest najważniejsze! Tym bardziej porady w stylu'' hamuj do połowy zakrętu '' nie pomogą świerzakowi, a tylko mogą mu krzywdę wyrządzić więc co poniektórzy specjaliści niech się dobrze zastanowią co tu wypisują ehh :/
Wszystko musi przyjść w odpowiednim czasie więc jak chłopaczyna-świerzaczek może ćwiczyć ''kolano'' skoro nie ma zielonego pojęcia o przeciwskręcie czy pozycji na swoim motocyklu, a już liczy centymetry pasków nie wykorzystanej gumy ???
Powinno się założyć odpowiedni dział dla uświadomienia świerzaków i na wstępie odsyłać ich do takich stron jak sportjazda.pl czy filmów i książek jak keith code- przyśpieszenie które nie tyle co uczą jazdy motocyklem, a zrozumienia poruszania się na nim i nie przeszkadzania mu bo w większości przypadków to właśnie jest powodem błędów i gleb. pzdr

godboy
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2013, o 07:24
Motocykl: gsxr k6 600

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: godboy » 16 paź 2013, o 02:30

Tak jak kolega pisze przedewszystkim trzeba oswoić się z motocyklem. http://m.youtube.com/watch?v=iDeSn_QJ_sI filmie składa się z 2 części dobrze gostek tłumaczy co i jak. ważne jest też by na sucho sobie pocwiczyc taka pozycję na moto by móc się utrzymać wychylajac i wracając do środka fotela nie trzymając rąk na kierownicy nauczymy się dobrej pozycji nie będziemy wisieć ciężarem na kiero bo możemy się przez to położyć patrzymy tam gdzie chcemy jechać i próbować nic na siłę w końcu wyjdzie i przedewszystkim nie patrzec w dol ile mi jeszcze brakuje, pewna gleba

Michals222
Nowy
Nowy
Posty: 44
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:25
Motocykl: Suzuki GSX-R 750
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Siedlce

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: Michals222 » 29 kwie 2014, o 20:47

Moja metoda nauki znajdź duże rondo z dobrym asfaltem oczywiście w nocy rozgrzej gumy i szukaj swojej granicy możliwości

Perzyn
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2012, o 21:16
Motocykl: GSX-R 750 K7/ Z800
Wymarzony motocykl: GSX-R 1000 K9
Imię: Marcin
Skąd: Tarczyn
Lokalizacja: Tarczyn/Warszawa

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: Perzyn » 29 kwie 2014, o 21:32

Jedźcie na tor nawet cartingowy, który organizuje jazdy dla motocykli i tam próbujcie. Przynajmniej na torze można się czegoś nauczyć. Ucząc się schodzić na kolano na rondzie niczego się nie zmieni w swojej jeździe. Ja tak się nauczyłem i bardzo tą metodę polecam. W moim odczuciu pierwszy dzień dobrze wykorzystany na torze znaczy więcej niż sezon na motocyklu(nie taki co ktoś 500km w roku jeździ w roku ;) ).

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: Akum » 30 kwie 2014, o 21:28

polac mu

qubis

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: qubis » 3 maja 2014, o 20:51

A sa filmiki gdzie seekaja po naszemu

Radzius
Posty: 407
Rejestracja: 10 lis 2011, o 14:49
Motocykl: Sv 1000s
Imię: Radziu
Skąd: Wałcz

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: Radzius » 8 maja 2014, o 09:39

https://www.youtube.com/watch?v=l2N7ad9UPe4

Moje pierwsze kolano ;) Szału nie ma ale są postępy juz ;) W SV już przytarłem stopką ;)

tomoo
Posty: 641
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:56
Motocykl: K10 tysionc
Imię: Tomek
Skąd: sci/krk

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: tomoo » 8 maja 2014, o 13:54

haha, widzę, że ten temat jest na wszystkich forach mimo, że jest bez sensu :lol:

olicom
Posty: 185
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 23:13
Wymarzony motocykl: Juz jest!!!! GSX-R 1000K4
Lokalizacja: Warszawa

Re: schodzenie do kolana

Nieprzeczytany post autor: olicom » 8 maja 2014, o 22:09

tomoo pisze:haha, widzę, że ten temat jest na wszystkich forach mimo, że jest bez sensu :lol:
Dlaczego bez sensu? Właśnie ma sens. Każdy kto na powaznie podchodzi do jazdy nie skupia się ile na prostej wyciągnie czy jak dlugo zrobi wheele (moim zdaniem oba wymienione są poniżej krytyki) ale właśnie szkoli się z techniki.

Ktoś kto nie uczył się tego jak opanowac wiele elementów jednocześnie aby zejść na kolano nie zrozumie tego a będzie krytykować. Podobnie jest z oglądającymi mecze tenisowe. Niby odbić piłeczkę - nic prostszego ale jak się samemu stanie na korcie to pogratuluję temu kto w ogóle trafi chociaż w caro wskazane.

ODPOWIEDZ