Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 12 kwie 2015, o 18:36

Siema, ściągnąłem sobie motocykl do miasta w którym pracuję ale nie mam gdzie go garażować, szukałem miejsca w pobliżu, nic nie ma, a będę jeździł nim do pracy więc nie chce codziennie przez pół miasta po niego gnać. Mieszkam na stancji w takim dużym domu w bardzo spokojnej dzielnicy, trzymam gixxa za domem gdzie nie widać go z ulicy, niby spoko ale kurde jednak boję się o niego i chcę go jakoś dodatkowo zabezpieczyć, co byście polecili, jakiś alarm? blokada na koło z wyjcem? Lipa by była jakby ktoś mi go zakosił, a jak wiadomo motocykl nie jest trudno ukraść ;/

Awatar użytkownika
Dgrfst
Posty: 871
Rejestracja: 19 cze 2014, o 18:42
Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo
Skąd: pow.Otwocki

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: Dgrfst » 12 kwie 2015, o 19:34

Łańcuchem do latarni i minicasco wykupić trzeba...
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.

Kamil85
Posty: 478
Rejestracja: 1 mar 2014, o 23:59
Motocykl: yamaha sport-turystyk ABS
Wymarzony motocykl: w planach na 2018 r
Imię: Kamil
Skąd: kuj-pom

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: Kamil85 » 12 kwie 2015, o 20:05

Alarm z odcięciem zapłonu i dodatkowym zasilaniem. Blokada na tarcze z alarmem, łańcuch z kutej stali żeby go przypiąć za ramę i do jakiegoś stałego elementu. Ogrodzić siatką pod napięciem 230V lub kamerę na niego i odpowiedniego psa (czworonoga a nie policjanta żeby było jasne :D ) Garaż blaszak i zamontowany w nim alarm będzie chyba ciekawszy :P
Możesz też wynająć gdzieś w pobliżu garaż i wykupić AC (AC będzie bardzo drogie).
Wybierz sobie najlepszą dla siebię opcję i napisz co wybrałeś ;)
Nie dyskutuję z idiotami

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 1492
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:10
Motocykl: KAWA Z 1000
Wymarzony motocykl: juz były
Imię: Robert
Skąd: lubelskie
Lokalizacja: wojciechów lubelskie

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: dziadek » 12 kwie 2015, o 20:06

Ja tez mam ten problem i zakupilem blokade z alarmem Xsena , powiem ci ze 120db robi niezly jazgot a wystarczy za tracisz moto i juz eyje tagze jak masz blisko okno to moze to byc dobre i niezbyt drogie rozwiazanie .

Awatar użytkownika
Pająkhc
Posty: 1321
Rejestracja: 12 cze 2013, o 19:27
Motocykl: gsx r 600
Wymarzony motocykl: gsx 1000r
Lokalizacja: Nowy sącz

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: Pająkhc » 12 kwie 2015, o 20:15

dziadek pisze:Ja tez mam ten problem i zakupilem blokade z alarmem Xsena , powiem ci ze 120db robi niezly jazgot a wystarczy za tracisz moto i juz eyje tagze jak masz blisko okno to moze to byc dobre i niezbyt drogie rozwiazanie .
i tu sie zgodzę z kolegą jeśli moto na zewnątrz to tylko taka opcja mi potrafili moto z garażu zakosić :cry: nawet i on nie pomógł ale lepsze to nisz żeby stał goły pod chmurką :)
TY MI SYNU NIE PIERDOL MASZYNA MA HULAĆ !!!

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 12 kwie 2015, o 20:22

Dziadek a powiedz mi na ile starcza bateria w tej blokadzie? Czy da sie jakos stlumic dzwiek z niej wydobywajacy? I czy alarm sam nie wlacza sie przypadkiem np przez wiatr?

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 1492
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:10
Motocykl: KAWA Z 1000
Wymarzony motocykl: juz były
Imię: Robert
Skąd: lubelskie
Lokalizacja: wojciechów lubelskie

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: dziadek » 12 kwie 2015, o 22:13

no narazie sam to testuje na gwarancji jest ze bateria na rok , od wiatru sie niewłancza ja mieszkam zaraz przy ulicy gdzie non stop tramwaje jezdza i az nieraz w chacie dudni tłumic no racej nieda bo głosnik wychodi od strony tarczy i tylko ruszysz tym to wyje a jak pisałem 120db robi robote . potestuje troce to bede cos wiecej mógl napisac

Awatar użytkownika
stefan6
Posty: 232
Rejestracja: 25 lut 2012, o 14:36
Motocykl: suzuki gsxr 750
Wymarzony motocykl: suzuki gsxr 750
Lokalizacja: BXL

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: stefan6 » 12 kwie 2015, o 23:34

Bateria wystarcza nawet na dluzej niz rok,bardzo dobra blokada.Tylko kup w dobrym sklepie bo bylo nawet chyba tu na forum ze komus mlotkiem rozbili taka niby xene.Ja zaplacilem w BXL 50€ i robi swoje .Tylko zmieni ciut polozenie i wyje ok minuty i sie wylacza ale jest gotowa znow do akcji.Oczywiscie oprocz niej przyczepialem moto do kraty przy kamienicy lancuchem ABUSA konkretnym.Moj akurat byl bez alarmu ale sa tez z alarmem.Pozdro,LwG
Lubie zapierda..c! :)

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 12 kwie 2015, o 23:52

Moje zdanie jest takie, że im więcej blokad tym efekt jest przeciwny do spodziewanego, czyli bardziej kusi i złodziej wie czego się spodziewać.
Porównywalnie do "nie deptać trawy", czy to dziecko czy to jakiś hultaj podchmielony - zobaczy tabliczke i podepcze.

Takie rzeczy jak blokada koła, alarmy itp to mogą ochronić w przypadku jakiejś amatorskiej kradzieży na zasadzie wsiądź i odjedź. Profesjonalni zawiną szybko do busa z zasłoniętymi blachami, w środku rozpieprzą, wyrzucą i tyle ten alarm warty. Tam się nie pierdzielą, nie obchodzi ich czy rozwalą sam alarm czy może odleci z kawałkiem tarczy.

Przypominam, że większość kradzieży to właśnie kradzieże profesjonalne, a nie wsiądź-odjedź + na alarm ludzie zazwyczaj nie reagują.

Najskuteczniejsza metoda (czyt. taka z którą najdłużej złodziejowi się schodzi) to wg mnie łańcuch. Najdłużej czyli może do minuty w przypadku jakiegoś ręcznego przecinaka, kilka sekund przy elektrycznym (agregat w busie).

Awatar użytkownika
stefan6
Posty: 232
Rejestracja: 25 lut 2012, o 14:36
Motocykl: suzuki gsxr 750
Wymarzony motocykl: suzuki gsxr 750
Lokalizacja: BXL

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: stefan6 » 13 kwie 2015, o 01:39

agregat :) na baterie szlifierka katowa i ogien:) zauwaz rosq ze profesjonalisci za bardziej nowsze roczniki moto niz srady sie zabieraja no ale sa i ci mniej profesjonalni :) najlepiej by bylo jak jest mozliwosc to do chaty wprowadzic i przy lozku postawic moto :) lancuch tak jak napisalem wyzej dobrej firmy (jakby jeszcze z alarmem byl to jeszcze lepiej)+ blokada nie zaszkodzi jak bedzie wiecej wycia(lancuch +blokada).sorry -rosQ :)ups ,chyba zjeb..y juz jestem ,myslalem ze matix19 ma srada ale tak czy siak moje zdanie jest takie ze im wiecej wycia tym lepiej :) rosQ ja tez mam srada :) pozdro
Lubie zapierda..c! :)

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 13 kwie 2015, o 09:49

Ja to mówię pod kątem styczności z takimi ludźmi z różnej strony barykady, a nie moich przykrych doświadczeń.

Akurat agregatu z powietrza sobie nie wziąłem, a świadkowie mówili że jedyne co słyszeli to duży szum, myśleli że jacyś pracownicy. Potem myśleli, że po prostu właściciel zabiera moto.

Ludzie mają wyebane. Alarm wyje to potem slyszysz "tak, byl alarm ale za chwile sie wylaczyl". Jak jeden człowiek na sto się zainteresuje wyciem to jest dobrze :)

Awatar użytkownika
stefan6
Posty: 232
Rejestracja: 25 lut 2012, o 14:36
Motocykl: suzuki gsxr 750
Wymarzony motocykl: suzuki gsxr 750
Lokalizacja: BXL

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: stefan6 » 13 kwie 2015, o 10:22

Spoko,roznymi sposobami sie posluguja zlodzieje.Ja np.znalem takiego typka co VW w BXL kroil,wlasciciel nie zdarzyl z parkingu do supermarketu wejsc a on juz jego autem pojechal :) A co do ludzi to tak jak piszesz,jesli to nie moj wyje to co to mnie obchodzi mysla.Nie zycze nikomu takich przykrych sytuacji gdy zastaje sie puste miejsce gdzie mialo stac moto(auto).pozdro
Lubie zapierda..c! :)

Kamil85
Posty: 478
Rejestracja: 1 mar 2014, o 23:59
Motocykl: yamaha sport-turystyk ABS
Wymarzony motocykl: w planach na 2018 r
Imię: Kamil
Skąd: kuj-pom

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: Kamil85 » 13 kwie 2015, o 12:14

Lokalizator gps dobrze schowany robi też robotę ;)
Nie dyskutuję z idiotami

Awatar użytkownika
stefan6
Posty: 232
Rejestracja: 25 lut 2012, o 14:36
Motocykl: suzuki gsxr 750
Wymarzony motocykl: suzuki gsxr 750
Lokalizacja: BXL

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: stefan6 » 13 kwie 2015, o 12:21

jak najbardziej :) czemu o tym zapomnialem :?
Lubie zapierda..c! :)

Mixer
Posty: 293
Rejestracja: 15 cze 2013, o 15:42
Motocykl: Suzuki GsxR 750 K9
Imię: Grzegorz
Skąd: łódzkie

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Nieprzeczytany post autor: Mixer » 13 kwie 2015, o 12:31

Kolego polecam ci urządzenie typu Bunker ja bedę robił coś takiego do mojego garazu na zimę jest to stacja dokująca dla motocykla przytwiwrdzona na stałe do podłoża ciężka do sforsowania musieli by zniczycć motocykl zeby go zabrać, tu masz podgląd jak to wygląda zrobione profesjonalnie, ja robie coś takiego sam.
https://www.youtube.com/watch?v=htPp1BBJfH8

ODPOWIEDZ