Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Awatar użytkownika
Jaco
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2010, o 14:52
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K2
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K8

Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: Jaco » 17 mar 2011, o 14:32

Witajcie,

Wiosna idzie, wiec pewnie wielu z nas szuka sensownego zabezpieczenie motocykla. Ja właśnie szukam, czytam i nic... ;-)
Jak to w życiu, proste rozwiązania są najlepsze. Z drugiej strony w przypadku kradzieży może być zupełnie odwrotnie.

Chciałbym Was prosić o radę, co i jak zrobić, kupić, żeby byle menel nie sprzątnął moto spod pracy, sklepu, czy z parkingu np. nad samym morzem ;-)

Zastanawiałem się nad blokadą na tarczę hamulcową z alarmem, np.: XENA XX15: http://moto.allegro.pl/blokada-z-alarme ... 79604.html

Z góry dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
mikesh
Posty: 236
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 21:40
Motocykl: R1 RNO4 :)
Wymarzony motocykl: R1 RNO4 :)
Lokalizacja: SCi ;]

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: mikesh » 18 mar 2011, o 18:57

myśle, że najlepszym zabezpieczeniem antykradzieżowym, jest po prostu stawianie motocykla w miare w zasięgu wzroku, a jeśli nie można, to parking strzeżony, albo u jakiegoś znajomego, plecak ręcznik i możesz deptac nad morze ;] tylko zakwaterowanie miej gdzieś blisko ;] bo jeśli ktoś na prawde będzie chciał Ci sprzątnąć sprzęta to nawet jakbyś niewiadomo jakie zabezpieczenia miał i tak to zrobi :] pzdr!
Makaron wciąga nosem japonie :D RSV RLZ ;]

Awatar użytkownika
Jaco
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2010, o 14:52
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K2
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K8

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: Jaco » 18 mar 2011, o 21:40

Najchętniej wcale bym go nie odstawiał na żaden parking ;-))
Niestety muszę czasem popracować, a dojazdy motocyklem do pracy to piękna sprawa.

Stawianie w zasięgu wzroku, w moim przypadku, nie będzie możliwe. Dlatego muszę mieć jakiś odstraszacz na "meneli", którzy będą chcieli, np. dla zabawy, pożyczyć motór. Jeżeli chodzi o złodziei przygotowanych - to nie ma o czym mówić.

W kwestii samochodów wiem co i jak zainstalować, żeby było bezpiecznie, ale moto to jeszcze dla mnie zagadka...

Awatar użytkownika
mikesh
Posty: 236
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 21:40
Motocykl: R1 RNO4 :)
Wymarzony motocykl: R1 RNO4 :)
Lokalizacja: SCi ;]

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: mikesh » 18 mar 2011, o 21:53

blokada na tarcze jest całkiem fajnym rozwiązaniem w takim układzie, choć ja osobiście jak patrzyłem za zabezpieczeniami to oglądałem łańcuchy motocyklowe z kłódkami antywłamaniowymi ;] mądrzejsze jak dla mnie, zapinasz o jakiś słup i możesz w zasadzie być spokojny...
Makaron wciąga nosem japonie :D RSV RLZ ;]

Awatar użytkownika
kwiatek2574
Posty: 211
Rejestracja: 28 sie 2010, o 17:18
Motocykl: suzuki gsxr750 k8
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: kwiatek2574 » 19 mar 2011, o 07:27

Jaco pisze:Witajcie,

Wiosna idzie, wiec pewnie wielu z nas szuka sensownego zabezpieczenie motocykla. Ja właśnie szukam, czytam i nic... ;-)
Jak to w życiu, proste rozwiązania są najlepsze. Z drugiej strony w przypadku kradzieży może być zupełnie odwrotnie.

Chciałbym Was prosić o radę, co i jak zrobić, kupić, żeby byle menel nie sprzątnął moto spod pracy, sklepu, czy z parkingu np. nad samym morzem ;-)

Zastanawiałem się nad blokadą na tarczę hamulcową z alarmem, np.: XENA XX15: http://moto.allegro.pl/blokada-z-alarme ... 79604.html

Z góry dziękuję za pomoc!
Posiadam podobną blokadę na tarczę. Jak przyszła byłem zaskoczony :shock: moto stało w garażu, założyłem ją na tarczę, ona się uzbroiła a ja ruszyłem moto.... szok!!! niby mała syrenka a tak dawała, że kobita cały wieczór się darła że ją wystraszyłem. Niecałe 2 lata ją posiadam ale jestem z niej zadowolony. Pomimo że posiadam alarm w swoim Gixie to zakupiłem też blokadę ;)

Awatar użytkownika
Jaco
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2010, o 14:52
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K2
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K8

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: Jaco » 21 mar 2011, o 09:27

Faktycznie, chyba zainwestuję w blokadę z alarmem. Taką lepsiejszą, atestowaną. Jeżeli chodzi o łańcuchy - to ciężko znaleźć miejsce ze słupkiem, znakiem, pod który można się zapiąć.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - jak taką blokadę zapniemy na tarczę - to czy łatwo np. zamrozić tarczę i wyłamać ją z blokadą (łomem, lub jakimś młotem). Wtedy złodziej po prostu jak jedzie - nie używa hamulca z którego uszkodził tarczę i już. Wiadomo, że samą blokadę ciężko rozwalić (otworzyć, połamać, zamrozić), żeby ją zdjąć. ale tarcza to może być "pikuś"...

Wtedy kupowanie blokady i blokowanie tarczy, którą łatwo wyłamać - nie ma większego sensu.

Awatar użytkownika
Jaco
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2010, o 14:52
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K2
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K8

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: Jaco » 23 mar 2011, o 10:34

No to kupiłem finalnie coś takiego:

http://allegro.pl/blokada-na-tarcze-z-a ... 29334.html

Wygląda dobrze w porównaniu z innymi, które oglądałem. Jedna wada - to powiadamianie u mnie to lipa! Mam tarcze dobrze wentylowane, więc cały ten czujnik trafia akurat w otwór w tarczy, a musi w metal. Także mam kombinowania przy zakładaniu, żeby się uzbroiło i powiadamiało...

Uważajcie na takie drobiazgi.

Jednak wyje to jak samochodowa syrena dobrej klasy, także duży plus za to i za wykonanie + design.

Pozdrawiam, Jaco

Dzuda
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2012, o 12:25
Motocykl: k4 1000
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: Dzuda » 21 lut 2013, o 13:39

Witam

Panowie czy możecie mi bardziej naświetlić działanie takiej blokady? Mam kilka pytań

1.Czy ona sama się uzbraja?W jaki sposób?
2.Jak się ją wyłącza?Kluczykiem?
3.Czy alarm się wł po ruszeniu moto np w pion?

Chciałbym coś kupić bo również moto będę nie raz zostawiał w miejscu gdzie nie będę miał na niego oka i chciałbym "spać" spokojnie. Zabezpieczenie również chcę przed "złodziejaszkami" bo wiadome ze dobry złodziej to bez problemu ją ominie.

Czekam na odp,z góry dzieki.

Awatar użytkownika
Jaco
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2010, o 14:52
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K2
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K8

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: Jaco » 21 lut 2013, o 13:50

Witaj,

Powiem tak - XENA to bardzo fajna blokada. Jeździ pod siedzeniem i się sama nie załączyła jeszcze nigdy. Kolegom (inne blokady) wyją dość często. XENĘ załączamy kluczykiem, musimy ją najpierw założyć na tarczę, inaczej się nie uzbroi. Także na sucho można ją zamknąć i nie będzie wyła. Alarm załącza się po ruszeniu motocykla, np. do pionu, w bok lub puknięcie w samą blokadę. Wyje na prawdę głośno. Deszcz jej nie straszny. Jedyna wada mojej to - była biała (malowana) i farba się zdziera. Głównie jak się ją wozi luzem pod siedzeniem. Także polecam zakup niemalowanej - są takie wersje jakby z nierdzewki.

Pozdrawiam, Jaco

Awatar użytkownika
relakzstyle
Posty: 510
Rejestracja: 23 sty 2012, o 00:04
Motocykl: GSXR 1000
Wymarzony motocykl: NOWY
Lokalizacja: Puck

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: relakzstyle » 22 lut 2013, o 18:51

jak dlugo wyje ? na ile te baterie starcza to jest pytanie. Ja mam łancuch ale tez planuje tarcze dorzucic...
Ustępuj pierwszeństwa tym, którzy je mają oraz tym, którym za chwile przyjdzie do głowy je wymusić.

Awatar użytkownika
SiwyDym
Posty: 1176
Rejestracja: 25 cze 2012, o 17:05
Motocykl: SRAD'96 750
Imię: SiwyDym
Skąd: Dżungla
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: SiwyDym » 22 lut 2013, o 21:06

Ja używam tylko blokady na tarcze,ale dokupię też łańcuch żeby można się było do czegoś zawsze przykuć hehe
Za blokadę na tarcze zapłaciłem 35zł pieniądze nie duże,a zawsze moto choć troche chronione przed kradzieżą
Team Jungle
3/4 FAN

Awatar użytkownika
mlusiek1590
Posty: 699
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 21:45
Motocykl: k4 1000
Imię: Mariusz
Skąd: z kontowni
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: mlusiek1590 » 22 lut 2013, o 22:09

moim zdaniem łańcuch i porządna kłódka sprawi więcej kłopotów potencjalnemu złodziejowi niż blokada na tarcze ...raczej i tak by nim nie odjeżdzał tylko zapakuje na samochód i pojedzie a taka blokada w tym wypadku nic nie pomoże ...
jak pić to wódkę, jak palić to blanty, jak jeździć to 300km/h :D
sprzedam :Części Bandit 1200s ....

Awatar użytkownika
SiwyDym
Posty: 1176
Rejestracja: 25 cze 2012, o 17:05
Motocykl: SRAD'96 750
Imię: SiwyDym
Skąd: Dżungla
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: SiwyDym » 23 lut 2013, o 16:01

mlusiek1590 pisze:moim zdaniem łańcuch i porządna kłódka sprawi więcej kłopotów potencjalnemu złodziejowi niż blokada na tarcze ...raczej i tak by nim nie odjeżdzał tylko zapakuje na samochód i pojedzie a taka blokada w tym wypadku nic nie pomoże ...
No wsumie tak jak mają ponieść motocykl to tak zrobią na pakę auta i heja ale przy cięciu takiej blokady istnieje możliwość uszkodzenia tarczy itp. części,więc jak stracimy moto zawsze można się pocieszyć tym,że może złodziej je sobie uszkodzi i będzie miał mniej kasy z części.... taka moja chora teoria :D
Team Jungle
3/4 FAN

Poncho
Posty: 166
Rejestracja: 19 mar 2012, o 20:36
Motocykl: SUZUKI GSXR600k1
Lokalizacja: Starachowice/gliwice

Re: Blokady, łańcuchy, zabezpieczenia antykradzieżowe

Nieprzeczytany post autor: Poncho » 23 mar 2013, o 21:31

Koledzy uważam że jest warto mieć zabezpieczenie z powodów tj :
1) Jak mają dźwignąć moto, to raczej dźwigną to bez blokady. Pewnie w sezonie gdzieś obok namierzą kogoś kto uważa że po co mu zabezpieczenie.
2) Spokojniej śpisz .
3) Nawet jak ma ściągnąć zabezpieczenie to zajmie mu troszkę więcej czasu.Może ktoś gościa spłoszyć lub sam go przytniesz.
4) Jak go wrzuci na pakę z blokadą......, kontrola policji, moto bez papierów z blokadą , co najmniej zastanawiające.
5) Jeżeli ktoś się interesuje blokadą przy twoim moto to "WIEDZ.....ŻE COŚ SIĘ Z NIM DZIEJE !!!"

ODPOWIEDZ