stroj na motor jaki?

Puciaty
Posty: 102
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:59
Wymarzony motocykl: suzuki gsx 750 2004
Lokalizacja: Gubin

stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: Puciaty » 18 lis 2010, o 11:30

witam mam jeszcze pytanie odnośnie stroju na motor?

jakie rękawice ,kombinezon.kask ale szczękowy,buty ? bezpieczenstwo przede wszystkim

jaki proponujecie firmy na poszczególne części stroju żeby były dobre i nie za drogie takie w miare cenowo i dobre zeby sie nadawaly :)

znajomy mi polecił


rękawice - alpinestars
kombinezon - tschul
buty - sidi
kask -szczekowy ale nie mowil jakiej firmy

a co wy polecacie?

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 18 lis 2010, o 12:14

no to jak nie drogie jak Alpinestars to najwyzsza półka i Sidi tak samo. tschul z kolei najgorsza

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 18 lis 2010, o 12:23

Po pierwsze napisz gdzie i jak bedziesz jezdzil bo tak to sie moze kazdy pytac modeli danej firmy jest w cholere wiec jak juz cos piszesz to pisz model i przedizal finansowy jaki Cie interesuje.
Na cholere Ci kask szczekowy na sportowy motor ?
Musisz miec koniecznie kombinezon ? Nie moze byc kurtka i spodnie ?
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Puciaty
Posty: 102
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:59
Wymarzony motocykl: suzuki gsx 750 2004
Lokalizacja: Gubin

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: Puciaty » 18 lis 2010, o 12:48

na poczatku jazda po miescie itd no jakies wypady za miasto i jak sie zdobedzie jakies doswiadczenie to moze agresywniejsza jazda chodzi o to zeby byl bezpieczny ... przy upadkach itd ..kaske szczekowy dla tego ze nosze okulary? no buty i rekawice musza byc dobre itd a le jaki kombinezon ?

no moze byc dwu czesciopwy tez jest kurtka i spodnie tylko spinana zamkiem?

dlatego sie pytam jak bedzie lepiej konkretnie poradzicie jaka firma kasku i kombinezonu?

Awatar użytkownika
korro
Posty: 338
Rejestracja: 11 mar 2010, o 21:07
Motocykl: GSX-R 750X
Wymarzony motocykl: GSX-R 1300
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: korro » 18 lis 2010, o 13:05

Generalnie firma to rzecz wtórna, najważniejsze przeznaczenie. Moim zdaniem kombi musi być. Raz bezpieczeństwo, dwa ciepło poza pełnym sezonem. Jeśli na początek miasto, możesz wziąć kurtkę, poźniej, z czasem dokupić do niej spodnie. Najlepiej tej samej firmy, nie będzie problemów z zamkiem. Sportowe buty pozwolą Ci lepiej wyczuć sprzęt + chronią przy glebie. Buty przeważnie bierze się o rozmiar większe. Za rękawice Alpiny zapłacisz od 400PLN wzwyż. Czy to niezbędne? Nie. Sportowe rękawice za 100-200PLN dadzą radę. Kask szczękowy to zły pomysł. Przy dużych prędkościach głośno jest w kaskach integralnych, szczękowy nie da rady. To chyba tyle.

Awatar użytkownika
GrzegorzR
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:14
Motocykl: Suzuki GSXR K7 600
Wymarzony motocykl: aktualny
Lokalizacja: Warszawa

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: GrzegorzR » 18 lis 2010, o 17:20

a ile masz pieniędzy do wydania na to wszystko ??

Awatar użytkownika
karolo
Posty: 730
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 11:38
Motocykl: Hayabusa
Wymarzony motocykl: jest wyżej
Imię: Karol
Skąd: Świetokrzyskie
Lokalizacja: Rotterdam/Opatow

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: karolo » 18 lis 2010, o 20:31

Kombi podstawa. Jeździłem pierwsze 2miesiące w kurtce zwykłej i jeansach no i było nawet ok ale tylko w ciepłe dni.gdy wypadło wrócić w nocy już czuć było zimno. Całkiem przypadkiem trafiło mi się kombi IXS . Nie ma absolutnie porównania z jeździe. Dużo pewniej jest jeździć i napewno sporo ciepłej :-)
kombi tshula za dobre nie są.znajomy w takim jeździ drugi sezon , parę razy deszcz złapał go i miejscami mu już się po prostu rozłazi :(
Rękawice to już kwestia bardziej niż przymusową. Bez to już nie jazda.nawet takie za stowke dadzą radę na jakiś czas :) sam powoli za alpinami się rozglądam ale jeszcze nie zdecydowałem się ;)
o butach też nie powiem nic a wręcz sam chętnie poczytam opinię innych :-)
Kobieta powinna traktować faceta jak psa! Dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór...

Awatar użytkownika
maćko
Nowy
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:40
Motocykl: Gixx 750 K6
Wymarzony motocykl: już mam :D

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: maćko » 18 lis 2010, o 20:46

Tak jak koledzy piszą, zależy ile kasy chcesz przeznaczyć na te fanty. Mozna nie oszczędzać i wywalić nawet 9k na jeden komplet. Jeśli bedziesz brał wysokie modele renomowanych marek. Ale wątpie, że ktoś początkujący chce przeznaczyc na kombika wiecej niz 4k - a to i tak duzo. Przede wszystim pytanie, tekstyl czy skora ? W miare dobry kask kupisz od okolo 600zł w góre. Ręlawice, tu jest duza zaleznosc jakości od ceny. W tanich szybko mogą puscic szwy, i farbowac. Buty, w miare porzadne zaczynaja sie od 800zł, tu głownie chodzi o to co Ci sie podoba. Na sam kombik mozesz wydac 900zł jak i 6k.... Jak widzisz wszystko zalezy od zasobnosci portfela. Nie ma lekko, ta zabawa troche kosztuje.

Awatar użytkownika
GrzegorzR
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:14
Motocykl: Suzuki GSXR K7 600
Wymarzony motocykl: aktualny
Lokalizacja: Warszawa

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: GrzegorzR » 18 lis 2010, o 21:46

karolo986 pisze:o butach też nie powiem nic a wręcz sam chętnie poczytam opinię innych :-)
ja latam 2 sezon w rainersach, buty są bardzo wygodne, nie ślizgają się, są lekkie i usztywniają całą stopę razem z kostką
http://allegro.pl/promocja-rainers-945- ... 29894.html
mam model wentylowany więc jak jest kurewskie urwanie chmury jakie mieliśmy parę razy tego lata to przemiękły na dystansie tarchomin -> wilanów ale nie farbowały i szybko wyschły. Do codziennej jazdy po mieście są naprawde super i do tego przewiewne :mrgreen:

Puciaty
Posty: 102
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:59
Wymarzony motocykl: suzuki gsx 750 2004
Lokalizacja: Gubin

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: Puciaty » 18 lis 2010, o 22:15

kombi czyli kobminezon nie znam tych tekscikow jeszcze rozumiem ale jakiej firmy kombinezon ? to jaki kask jak nosze okulary? moze jakis link dla widoku? wydac chce zalezy za ile kupie motor chce sprzedac auto no stroj tak 2tysiaki ale ze wszystkim kombinezon kask rekawice i buty jak to mozliwe?? rozgladalem sie za kobinezonem tschola chodza na allegro kolo1200 zanjomy mowil ze dobra firma buty sidi gdzies 500 a rekawice 300-400? najlepiej jakbyscie mi podali konkretne firmy no i jaki kask njalepszy , problem w tym ze okulary no i bezpieczne ubranie poniewaz nie mam doswiadczenie zaczyna bede od tego sezonu jak prawko zdam :)

Puciaty
Posty: 102
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:59
Wymarzony motocykl: suzuki gsx 750 2004
Lokalizacja: Gubin

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: Puciaty » 18 lis 2010, o 22:34

dlaczego buty sie bierze o rozmiar wieksze?

Awatar użytkownika
maćko
Nowy
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:40
Motocykl: Gixx 750 K6
Wymarzony motocykl: już mam :D

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: maćko » 18 lis 2010, o 22:39

Praktycznie do każdego kasku integralnego uda Ci sie założyć okulary, tzn. zalezy jakie one wielkie. Sam smigam w okularach, niestety moje nie wchodzily do żadnego kasku, wieć kupilem sobie drugą parę specjalnie na moto. Myśle ze tu nie bedziesz mial problemu. Co do marek kasków to jest tego naprawde duuuzo. Jeśli chcesz wydać na wszystko 2 tys. to jest to możliwe ale nie zaszalejesz. Kaski w przystepnej monecie oferuje AGV i HJC, Shark tez chyba drogi nie jest. A co do modeli, idz do najbliszego salonu/sklepu i zobacz co Ci sie wizualnie spodoba. POtem popytaj,poczytaj opninie i działaj w temacie. CO do ciuchów to zacznij rozglądac sie za tekstylami, niektóre maja w miare przystepne ceny. Skore sobie sprawisz jak przyrobisz wiecej kasy.

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 18 lis 2010, o 23:09

sidi za 500 nie kupisz, kask jako taki kosztuje 800 tak samo buty, textyla na sporta nie polecam wszystko furga jak choragiewka na wietrze. rekawice za 200 dobre beda.no i kombik jakiegos probikera albo gebrauhtoścoiwy jakis za tauzena wyszarpiesz góra 1200

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 19 lis 2010, o 08:05

Dokladnie tak jak pisza wszyscy, kask szczekowy nie dosc ze glosny to jeszcze przy glebie moze Ci szczeke wylamac i swoja ebdziesz szorowal po asfalcie a do kazdego integralnego okulary wejda bez problemu. Mam teraz w dobrej kasie HJC wysoki model wiec bierz.
Rekawice kupisz w przedziale 100-200 bez problemu calkiem spoko, jak na pierwszy raz nie ma co na rekawice wydawac 400zl czy wiecej.
Buty kup albo uzywki dobrej firmy np alpinestars supertech kumpel ma za 400zl albo jakies nowki sztuki w tej kasie tez dorwiesz.
Kurtaly tez fajne wyrwiesz w dobrej cenie sam mam dwie i polecam jakbys chcial komplet z kaskiem to sie fajna cene zrobi. Niekoniecznie od razu musisz brac kombi, ja od lat jezdze tylko w kurtce i nie narzekam, dopiero teraz jak sie zaczynam bawic cos na torze to musze dokupic.
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
GrzegorzR
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:14
Motocykl: Suzuki GSXR K7 600
Wymarzony motocykl: aktualny
Lokalizacja: Warszawa

Re: stroj na motor jaki?

Nieprzeczytany post autor: GrzegorzR » 19 lis 2010, o 08:27


ODPOWIEDZ