Nowe forum!

Tematy dotyczące forum.
Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: bet » 29 mar 2014, o 23:27

Panie i Panowie, jak wiecie twórca forum gixxer.pl ma swoje sprawy i po stworzeniu świetnej społeczności skupiającej się wokół GSX-R'ów oddał forum w moje ręce :) Jako że mam zawodowo dość sporo wspólnego z tworzeniem stron internetowych a i zostało mi kilka groszy po zakupieniu forum, postanowiłem wprowadzić wiele zmian. Z Waszą pomocą mam nadzieję że wszystkie wyjdą na dobre!

Główne zmiany:
--------------------------
1) Zmieniliśmy nazwę domeny z gixxer.pl na elitarne GSXR.PL które w sieci jest zarejestrowane od ponad 12stu lat! :) Oznacza to że od teraz jedyna słuszna nazwa forum to GSXR.PL
Od razu odpowiadam na pytania - konta i baza danych pozostaje ta sama. To samo dotyczy postów. Możecie również wchodzić na forum przez starą domenę gixxer.pl jako że zostało ustawione przekierowanie, nie mniej jednak za niespełna rok domena gixxer.pl w pełni przestanie funkcjonować.
2) Wygląd - zmieniliśmy szatę graficzną forum jak i analogicznie po zmianie nazwy forum, logo.
3) Dodanie dodatkowych pól formularza w Profilu użytkownika. Panel użytkownika -> Profil -> Imię / Skąd W wolnej chwili zachęcam do wypełnieniu tych pól formularza :)

Do zrobienia w najbliższym czasie:
------------------------------------------------
1) 'Oddanie' chatu na dole strony ;-)
2) Zmiana rang forum
3) Modyfikacja regulaminu forum
4) Zmiana grafiki nad logo forum (prawdopodobnie stworzymy kilka projektów i będziemy głosować nad wyborem finalnej wersji)

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014


TEN POST BĘDZIE AKTUALIZOWANY O NOWE ZMIANY/MODYFIKACJE NA FORUM. Temat ten służy do oceny - co Wam się podoba, co nie jak i wszelkie uwagi i sugestie.

Awatar użytkownika
Stage
Posty: 366
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:39
Motocykl: Brak
Wymarzony motocykl: GSXR 1000 K9
Imię: Tomek
Skąd: Lublin

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: Stage » 31 mar 2014, o 22:00

Może to nie jakaś wielka zmiana ale myślę że dość przydatna to
Dodanie opcji "Odśwież temat" która mogła by być np. w samym dziale handlowym albo też innych działach , trzeba by to dobrze przemyśleć.
Często ludki piszą "up" itp ;P Myślę że to by było dobre rozwiązanie gdy przy pomocy jednego przycisku temat wędruje na górę ;P Oczywiście wstawić tam limit który ograniczał by takie odświeżanie np co 12h czy coś w tym stylu :P To zawsze można ustalić.
Druga sprawa to dodać opcję tzw "Podpinania tematów" chyba każdy wie do czego to służy.
Póki co tyle wpadło mi do głowy , jak sobie coś przypomnę to napiszę ;]
GSXR 600 SRAD >>> GSXR 600 K1 >>> GSXR 600 K4

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: bet » 31 mar 2014, o 22:08

Stage pisze:Może to nie jakaś wielka zmiana ale myślę że dość przydatna to
Dodanie opcji "Odśwież temat" która mogła by być np. w samym dziale handlowym albo też innych działach , trzeba by to dobrze przemyśleć.
Często ludki piszą "up" itp ;P Myślę że to by było dobre rozwiązanie gdy przy pomocy jednego przycisku temat wędruje na górę ;P Oczywiście wstawić tam limit który ograniczał by takie odświeżanie np co 12h czy coś w tym stylu :P To zawsze można ustalić.
Druga sprawa to dodać opcję tzw "Podpinania tematów" chyba każdy wie do czego to służy.
Póki co tyle wpadło mi do głowy , jak sobie coś przypomnę to napiszę ;]
Dzięki za sugestie :) Obcę przyklejania tematów mają moderatorzy i administracja forum, to normalne że nie każdy użytkownik może tego dokonać :) Co do podbicia tematu wystarczy zwykły post, typu przytoczony przez Ciebie 'up' i temat wędruje na górę :) Osobiście uważam że więcej zamieszania i mało intuicyjna funkcja, skoro każdy od zawsze radzi sobie w taki sposób - czyli podbicie wypowiedzą :)

Awatar użytkownika
Pająkhc
Posty: 1321
Rejestracja: 12 cze 2013, o 19:27
Motocykl: gsx r 600
Wymarzony motocykl: gsx 1000r
Lokalizacja: Nowy sącz

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: Pająkhc » 31 mar 2014, o 22:14

ogólnie na skale 5 punktową nowa odsłona forum dostaje 4 ale takie szczere 4 dobra robota betgame :D
TY MI SYNU NIE PIERDOL MASZYNA MA HULAĆ !!!

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: bet » 31 mar 2014, o 22:15

Pająkhc pisze:ogólnie na skale 5 punktową nowa odsłona forum dostaje 4 ale takie szczere 4 dobra robota betgame :D
Dzięki ;) Wszelkie sugestie mile widziane, każdą wolną chwilę poświęcam udoskonaleniu...

Awatar użytkownika
Stage
Posty: 366
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:39
Motocykl: Brak
Wymarzony motocykl: GSXR 1000 K9
Imię: Tomek
Skąd: Lublin

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: Stage » 31 mar 2014, o 22:16

betgame pisze:
Pająkhc pisze:ogólnie na skale 5 punktową nowa odsłona forum dostaje 4 ale takie szczere 4 dobra robota betgame :D
Dzięki ;) Wszelkie sugestie mile widziane, każdą wolną chwilę poświęcam udoskonaleniu...
Tak więc piszcie ludzie co wam do głowy wpadnie hehe :D
GSXR 600 SRAD >>> GSXR 600 K1 >>> GSXR 600 K4

Awatar użytkownika
Pająkhc
Posty: 1321
Rejestracja: 12 cze 2013, o 19:27
Motocykl: gsx r 600
Wymarzony motocykl: gsx 1000r
Lokalizacja: Nowy sącz

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: Pająkhc » 31 mar 2014, o 22:20

zara sie co nawymyśla :lol: to bet będzie miał co robić :D
TY MI SYNU NIE PIERDOL MASZYNA MA HULAĆ !!!

Awatar użytkownika
Patrycjusz29
Posty: 1230
Rejestracja: 10 sie 2013, o 20:19
Motocykl: Suzuki GSXR1000 K3
Wymarzony motocykl: SUZA

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: Patrycjusz29 » 31 mar 2014, o 23:30

Pierwsze co to mini czat :D podoba się bardzo ,są spoko ludki na tym czacie no i to musi wrócić :D

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: bet » 31 mar 2014, o 23:47

Patrycjusz29 pisze:Pierwsze co to mini czat :D podoba się bardzo ,są spoko ludki na tym czacie no i to musi wrócić :D
Wiem, będzie. Pierwsze w kolejności do zrobienia bo wiadomo że to główna forma kontaktu.

Awatar użytkownika
marjano
Posty: 526
Rejestracja: 6 maja 2013, o 00:25
Motocykl: gsxr 750 slingshot
Wymarzony motocykl: gsxr 750
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: marjano » 1 kwie 2014, o 07:34

Haha wiedziałem , że pat długo nie pociągnie bez mini czata..nowa szata super, można by było wprowadzić też typowy podział regionalny w celu weryfikacji ile jest forumowiczów z danego województwa, łatwiej byłoby umówić się na wspólne latanie..

Awatar użytkownika
sarah5
Posty: 803
Rejestracja: 21 cze 2012, o 09:45
Motocykl: GSX-R 600 K6
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K8
Imię: Paulina
Skąd: Lbn

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: sarah5 » 1 kwie 2014, o 08:42

dla mnie ok ale... :D
wiesz, starość nie radość, wzrok już nie ten co kiedyś :D :D :D dało by radę jednak trochę poszerzyć okno?? głupio wyglądam w robocie z nosem w monitorze ;)
...piękne jest to, co przyjemne dla wzroku i słuchu...

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: bet » 1 kwie 2014, o 08:58

sarah5 pisze:dla mnie ok ale... :D
wiesz, starość nie radość, wzrok już nie ten co kiedyś :D :D :D dało by radę jednak trochę poszerzyć okno?? głupio wyglądam w robocie z nosem w monitorze ;)
To tzw 'Responsive web design' czyli stworzone forum pod wszystkie urządzenia włącznie z tabletem, smartfonami itd by wszystko wyświetlało bez przewijania.
Jest jednak prosty sposób :) Trzymasz lewy przycisk CTRL i ruszasz scrollem myszki, lub CTRL oraz + lub - do przybliżenia lub oddalenia ;)
A z wiekiem to nawet nie żartuj, pamiętaj że będziesz "tą laską z logo forum" :)

Awatar użytkownika
TomCiu
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 K7
Wymarzony motocykl: BMW S 1000 RR
Imię: Tomek
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Puławy/Warszawa

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: TomCiu » 1 kwie 2014, o 09:03

Mam wrażenie jakby wszystko szybciej działało. W czym to pisałeś? Z uwag to wydaje mi się, że sesja za szybko wygasa.

Awatar użytkownika
sarah5
Posty: 803
Rejestracja: 21 cze 2012, o 09:45
Motocykl: GSX-R 600 K6
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K8
Imię: Paulina
Skąd: Lbn

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: sarah5 » 1 kwie 2014, o 09:05

o patrz jak to człowiek się na tych komputerach nie zna :D dzięki, teraz będzie ok ;)

co do "tej laski z tego forum" to teraz to ja poproszę duże logo na pleckach na koszulce :D trza się teraz lansować ;)
...piękne jest to, co przyjemne dla wzroku i słuchu...

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Nowe forum!

Nieprzeczytany post autor: bet » 1 kwie 2014, o 09:33

tomekciupak pisze:Mam wrażenie jakby wszystko szybciej działało. W czym to pisałeś? Z uwag to wydaje mi się, że sesja za szybko wygasa.
PHP & MySQL. Na pewno powodem jest nie tylko optymalizacja kodu ale i migracja na dedykowany serwer.
Co do sesji sprawdzę dziś timeout :)

ODPOWIEDZ