Moto do oceny...gixx 1000

Zamierzasz kupić motocykl, ale nie wiesz czy warto? Pokaż ofertę forumowiczom!
Regulamin forum
Motocykle do działu Ocena dodajemy według takiego schematu :
Model , Pojemność , Rocznik , Miejscowość Ogłoszenia / województwo
Przykład :
Gsxr 750 2005 Osowa / świętokrzyskie
Jest to podyktowane prostotą w późniejszym odszukaniu Interesującego Nas motocykla.
Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 7 gru 2015, o 10:50

Przy glebie to w motorynce można bać się o klamkę ;) Tu ważne by moto nie było zupełnym gruzem po glebie. W końcu sportem się lata a nie jeździ :twisted:

Zapomniałem. Teraz większość produktów to made in Chaina
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

qubis

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: qubis » 7 gru 2015, o 11:22

dziurekk pisze:Przy glebie to w motorynce można bać się o klamkę ;) Tu ważne by moto nie było zupełnym gruzem po glebie. W końcu sportem się lata a nie jeździ :twisted:

Zapomniałem. Teraz większość produktów to made in Chaina
Nie do konca rozumie teoje toku myslenia. Nie zawsze człowiek musi sie wypierdolic przy durzej prędkość. A jak przy małej glebie ujebiesz klamke od sprzegla tak ze nie będziesz w stanie jej wcisnąć to jesteś e czarnej dupie. No cbyba ze jestes mistrzem i wrzucisz jedynke ma postoju bez sprzegla;)

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 7 gru 2015, o 14:00

qubis widziałeś kiedyś autotransporter? :D autami jedno nad drugie się parkowało o 10 cm po odpaleniu na dole z 1 jak miały zwalone sprzęgło żeby tylko nie wciągać ręcznie hehe ;)

Co do toku myślenia to trochę bawi mnie jak ktoś mówi że markowa klamka jest lepsza od tej bez znaczka, fakt nacięcie na klamce ma znaczenie ale nie skupiajmy się na tym że "znaczek" oznacza że przy glebie klamka zachowa się inaczej od tej bez "znaczka". I żeby akurat klamkę ułamać to trzeba być mega pechowcem przy niewielkiej prędkości. Sam miałem okazje widzieć w tym roku z 10 szlifów na lotnisku w tym w 1 uczestniczyć i nikomu klamka nie oberwała a za to leciały plastiki, lusterka itp.I w sumie przez rok na forum tylko 1 dziewczyna opisywała przypadek z klamką (już nie pamiętam która). Wydaje mi się więc błędnym stwierdzeniem że klamka za "400zł" będzie lepsza od tej z ebay-a za "20 $".
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

qubis

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: qubis » 7 gru 2015, o 14:54

No ja tez na znaczek nie patrze na co dowodem sa moje klamki w cenie 110zl komplet plus przesylka;)

Chodzi tylko o sam fakt gleby i pozniejszych komplikacji jak ujebie klamke za krótko:) mi sie to nie zdarzyło ale za to poszła mi linka od sprzęgła 60km od domu..powrót do chaty to bylo mistrzostwo planowania trasy:)))

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 7 gru 2015, o 15:21

To kupujesz 2 komplety tanich chinoli z ebaya albo bierzesz oryginały i wozisz zadupku na wszelki wypadek :D Albo ciągniesz bezpośrednio za linkę, do czego może być trzeba trochę więcej krzepy, ale myślę że by się dało owijając linkę na rękawicy ;)
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

qubis

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: qubis » 7 gru 2015, o 16:12

Pawlus pisze:To kupujesz 2 komplety tanich chinoli z ebaya albo bierzesz oryginały i wozisz zadupku na wszelki wypadek :D Albo ciągniesz bezpośrednio za linkę, do czego może być trzeba trochę więcej krzepy, ale myślę że by się dało owijając linkę na rękawicy ;)
Próbowałem wszystkiego. Mozesz zapomnieć ze dasz rade bez klamki ;) z resztą każdy może spróbować wypiac linke i bez klamy naciągnąć sprzęgło. Heehee od razu mówię ze ściąganie za ten wodzik przy silniku tez nic nie da :D

Awatar użytkownika
1000
Posty: 93
Rejestracja: 9 lis 2015, o 13:44
Motocykl: K3 1000
Imię: Olek
Skąd: Śląsk

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: 1000 » 7 gru 2015, o 19:36

A propos klamek...
Tego gixa z Rydułtów oglądałem. Niestety tylko w garażu przy sztucznym świetle-na pierwszy rzut oka wygląda super ale maszyna jest po szlifie, nie do końca dobrze poskładana np. kanały do airboxu nie przylegają dobrze do czachy, naklejki maja dziwne pęcherze jakby od temperatury a silnik ma za niskie obroty... To były wstepne oględziny więc nie za dużo mogę powiedzieć... Tą drugą sztukę też miałem oglądać ale nie było potrzeby bo w międzyczasie kupiłem, handlarz tylko mi się przyznał że moto jest tez po glebie, zrobione...
aha-w Rydułtowach sam zaproponował 12,500 i myślę że zszedłby niżej :)

Awatar użytkownika
Robert79
Posty: 685
Rejestracja: 11 paź 2012, o 07:37
Motocykl: GSX-R 600 K4
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: Robert79 » 7 gru 2015, o 20:45

Koleś pyta o ocene motocykla a wy pierdolicie o klamkach haha!!!! i jeden przez drugiego kto ma rację.
Nawet najgorsza bestia ma odrobinę litości. Ja nie mam litości, więc nie jestem bestią.

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 7 gru 2015, o 22:13

Dobra dobra, już nie takie offtopy tutaj się działy, przynajmniej dyskusja się utworzyła :D
A co do tego drugiego Gixa, no to pewnie przez te klamki taki obrót rzeczy, hehe.

A na poważnie, to fajnie że szybko udało Ci się coś kupić, niestety zazwyczaj rzadko tak się trafia. Zobaczymy, czy autor tematu też szybko trafi na upragniony sprzęt.
Ostatnio zmieniony 7 gru 2015, o 22:15 przez Pawlus, łącznie zmieniany 1 raz.
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

Awatar użytkownika
rafal89
Nowy
Nowy
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2015, o 18:08
Motocykl: Bandit 600
Wymarzony motocykl: gsxr
Imię: Rafał
Skąd: Gliwice

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: rafal89 » 7 gru 2015, o 22:15

Noo dyskusja konkretna się rozwinela :D kolego @1000 dzięki za cenne uwagi,sam już nie wiem czy ma sens oglądać tego z Rydułtów, a tego drugiego to napewno odpuszczam skoro po glebie.

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 8 gru 2015, o 00:56

90% motocykli w Polsce jest po glebie, moze i wiecej ale ze gleba glebie nierowna, to nie ma co skreslac wszystkich z miejsca. Jak sie znasz, to bedziesz wiedzial co jest warte uwagi a co jest wyklepana rzezba.

Odnosnie chinskich podjebek z gownolitu - kiepskie najtansze aluminium, kolory mdle i do bani, odlew nieprecyzyjny, wszedzie luzy (macha sie toto gora dol jak chce), regulacja odchylenia marna (sprawdzcie sobie max i min wychylenie), czesto tez maja za krotkie jezyczki (skutek - albo non stop wlaczony stop albo moto nie odpala bo do czujnika za daleko), kiepskie pasowanie w uchwytach (a sproboj wcisnac barylke od linki sprzegla np :D), Itp itd. Osobiscie wole dolozyc i kupic cos co nie peknie przy byle okazji chocby przy mocniejszym nacisnieciu, o glebie nie wspominajac, ale ze Polak lubi na wszystkich przyoszczedzic to i te tanie chinskie tandety sie sprzedaja. Sam od paru lat uzywam klamek ASV (naprawde sa swietne), wczesniej mialem Pazzo (dlugie i krotkie) i chinole ktore kumpel lyknal za 150zl czy $15 tez mialem w rekach i widzialem efekty po zamontowaniu, wnioski jak wyzej :) I tez nie rozumiem jak majac motocykl za kilkadziesiat tys zl mozna kupowac taki szajs, to juz oryginalne klamki sa bezpieczniejsze.

Aha, i najwazniejsze - chinole potrafia blokowac hamulce (czesto maja za plytkie otwory na pin od pompy), a niech sie zdarzy stoppie przy 150km/h czy wyzej po lekkim nacisnieciu lub zblokowane przednie kolo w zakrecie, to szybko je zmienicie na porzadne klamy :D

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 8 gru 2015, o 02:08

Kurcze kaczan musiałeś albo pechowo trafić albo zbyt dużo chciałeś przyoszczędzić. Ja kupiłem od sprawdzonego chinola, dałem 80 parę zł z wysyłką (ale wtedy $$$ był jeszcze tani :mrgreen: ). Co do koloru to się dogadałem na ciemny niebieski, bo takiego nie mieli na aukcji. Są zajebiste, żadnych luzów nie ma, farba wygląda na prawdę spoko no i ani trochę z niej nie zeszło po 2 sezonach użytkowania. Za to kumpel ma z "owiewek" i są wytarte do czystego aluminium na palcach po chyba 5 sezonach... Na regulację też nie narzekam i imo jest właśnie spora różnica, jak chcesz to zarzucę fotki. Tu masz fotke moich w dniu odbioru, IMO kolor jest gicior (choć do mojego Gixa spoko byłyby też limitowane Pazzo frost white):
Obrazek

Tak więc musiałeś mieć styczność z jakimś totalnym szajsem, wychodzi na to, że chinol chinolowi nierówny, no i podróbki też mogą być podrabiane. Ja swojego zakupu nie żałuję, następnym razem chyba też się skuszę :)
A co do materiału to nie pamiętam jakie już miał oznaczenie, ale był napisany w aukcji i jeśli wierzyć chinolowi to jak sprawdzałem przed zakupem nie był to jakiś gównolit. Na moim hard sprzęgle się nie złamały więc chyba nie ma tragedii :D
EDIT:
Z czeluści aliekspresa: Materiał 6061 T6 Aluminum. Pazzo niby stosuje to samo, ale czy te moje faktycznie są też z tego, to chyba nigdy się nie dowiemy.
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

qubis

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: qubis » 8 gru 2015, o 05:32

Duzo osób z tego co widze lata na chinolach i jeszcze nikt nie narzekał na jakosc a tym bardziej ze by hebel zblolowalo. Prownywalem kilka chinoli do markowych klamke to jakos nie zauważyłem duzje roznicy oprócz markowej naklejki :)
Teraz to juz wiekszosc zeczy pochodzi z chin bo tania tam sila robocza i jeszcze mozna male dzieci zagonic do pracy wiec chyna nie ma co robic afery ze cos jest made in china

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 8 gru 2015, o 10:51

Sporo ludzi to kupuje poniewaz cena jest lepsza niz zakup oryginalnej klamki ale wykonanie na ogol takie, jak napisalem wyzej. Brat kupil niedawno chinole do glupiego skutera 125ccm za 170 zeta i co? Trzeba bylo jezyczek przedluzyc zeby swiatlo stopu wogole dzialalo a niby dedykowane pod konkretny model Hondy, c.b.d.u (albo q.e.d ;P )

qubis

Re: Moto do oceny...gixx 1000

Nieprzeczytany post autor: qubis » 8 gru 2015, o 20:10

No to jakas chujnie kupujecie. Znam sam ze 20 co ma chinole i nikt na nic nie nazerka9

ODPOWIEDZ