Przednie zawieszenie gsxr 1000 k3

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
fakir
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2012, o 10:04
Motocykl: Gsxr 1000 k3

Przednie zawieszenie gsxr 1000 k3

Nieprzeczytany post autor: fakir » 18 wrz 2012, o 21:03

Witam. Otóz mam problem z przednim zawieszeniem. Zaczne od tarcz ktore sa juz w fatalnym stanie. Ruszaja sie na boki cos około 4mm luzu , nawet jak pociagne je do siebie stojac na przeciw to sie ruszaja. Podczas hamowanie słychac strasznie stukanie. Motor miał dzwona , widac to po prawym uchwycie koła tym co jest polaczany z rura teleskopowa ( laga) bylo spawane mocowanie do ktorego przykreca sie blotnik. Zastanawia mnie tez stukanie w przednim zawieszeniu podczasz pracy silnika na luziu. Słychac caly czas takie stukanie gdy silnik pracuje i gdy złapie rekoma gorna czesc goleni to czuc te bicia. 3 tygodnie temu wymieniłem uszczelniacze z olejem poniewaz gdy kupilem moto to juz sie pocily. Po 3 tygodniowej jezdzie (troche biłem o asfalt spadajac ) prawa laga znowu sie zaczela pocic. Motocykl stał dwa dni , dzisiaj gdy wszedlem do garazu na feldze zobaczylem mała kałuze z olejem. Przejezdzajac palcem po rurze nie czułem wilgoci . Najwiecej bylo gdy przejechałem palcem po spodzie całego laga. Dzwoniłem do mechanika tego co mi robił lagi, powiedział ze moze byc krzywa laga i dlatego sie poci. Mi sie wydaje ze to poci sie z dolnej czesc laga tego metalowego uchytu koła poniewaz to bylo spawane. Dodam ze hamulce sa bardzo słabe. musze uzyc duzej siły zeby zaczał moto hamowac. Napiszcie mi czy dam rade sam wymienic uszczelniacze? mam klucz pneumatyczny , Jaki tam imbus idzie od dołu?

Saimon
Posty: 191
Rejestracja: 3 lip 2012, o 19:05
Motocykl: Suzuki gsxr 600
Wymarzony motocykl: Suzuki hayabusa k8/9
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnośląskie

Re: Przednie zawieszenie gsxr 1000 k3

Nieprzeczytany post autor: Saimon » 18 wrz 2012, o 21:06

Witam bez obrazy ale kupiłeś szrota jak po dzwonie to lagi mogły się minimalnie zgiąć i bedzie puszczac cały czas do póki nie wymienisz lag na nowe lub tej jednej pozdro.

fakir
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2012, o 10:04
Motocykl: Gsxr 1000 k3

Re: Przednie zawieszenie gsxr 1000 k3

Nieprzeczytany post autor: fakir » 18 wrz 2012, o 21:28

Jak kupie tylko jedna lage prawa to bedzie to wspolpracowac z ta stara ? jakie sa koszty nowych lag? Uda mi sie trafic na jakies dobre lagi uzywane?

Saimon
Posty: 191
Rejestracja: 3 lip 2012, o 19:05
Motocykl: Suzuki gsxr 600
Wymarzony motocykl: Suzuki hayabusa k8/9
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnośląskie

Re: Przednie zawieszenie gsxr 1000 k3

Nieprzeczytany post autor: Saimon » 18 wrz 2012, o 21:41

http://allegro.pl/rury-teleskopow-lagi- ... 07474.html zy bedzie ok tego ci nie powiem najlepije po dzwonie jezeli cieknie to tylko wymienic na inne poszukaj na allegro kompletów lag pozdrawiam

fakir
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2012, o 10:04
Motocykl: Gsxr 1000 k3

Re: Przednie zawieszenie gsxr 1000 k3

Nieprzeczytany post autor: fakir » 18 wrz 2012, o 21:57

Nie ma na allegro nic do tego modelu. Wymienie rury a jak bedzie ciekło z tego uchywu co trzeyma rury?

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: Przednie zawieszenie gsxr 1000 k3

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 18 wrz 2012, o 22:07

Moim zdaniem zaolejone tarcze to samobójstwo ! Co do pękniętej spawanej lagi chłopie nawet sie nie zastanawiaj tylko ja wymień tu chodzi o twoje bezpieczeństwo ! Skąd pewność ze spaw nie pęknie w czasie jazdy? A co do tarcz to też raczej są do wymiany. No i jak tarcze zaolejone to i też pewnie klocki nasiąkły olejem i są do wymiany. Nie ryzykuj zdrowiem i życie jeżdżąc na moto w takim stanie.
Ps tu masz serwisówkę do motocykla, K3 i K4 to te same motocykle różnią się tylko malowaniem.
http://www.servicemanualsgsxr.com/suzuk ... ce-manual/

fakir
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2012, o 10:04
Motocykl: Gsxr 1000 k3

Re: Przednie zawieszenie gsxr 1000 k3

Nieprzeczytany post autor: fakir » 18 wrz 2012, o 22:20

Obrazek ten uchwyt jest spawany. Z niego cieknie olej raczej, chyba przez to ze laga sie lekko wykrzywiła. Mozna go kupic oddzielnie? Tarcze kupie , czy firma Versah czy Vesrah jest dobra ? w sklepie mi powiedzielie za nie 1140 za komplet ? takie same jak oryginalne tylko złote w srodku. Rury teleskopowe chyba tez bede musiał kupic. Napiszcie co kupic zeby bylo nie najdrozej a najkorzystniej? Dodalem przykladowe zdjecie .

ODPOWIEDZ