Kilka pytań po zakupie Gixxa

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Reynald
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2023, o 03:03
Motocykl: Exc 300
Wymarzony motocykl: Gsx-r
Imię: Franek
Skąd: Dolnośląskie

Kilka pytań po zakupie Gixxa

Nieprzeczytany post autor: Reynald » 22 cze 2023, o 21:06

Hej, nabyłem K5 od pierwszego właściciela z symbolicznym przebiegiem.

Miałem wcześniej sporo motocykli od enduro, motocross, nakedy po sporty, ale jest to mój drugi w klasie 1000 i będę odnosił się do R1 Rn09 którą miałem wcześniej.

Pierwszy problem dotyczy mocy, naczytałem się, że ta generacja jest najdziksza i potrafi iść z gazu na 3 na koło. Mimo, że mam wywalony exup, cały wydech jest Yoshimura i podobno motocykl był strojony to jakoś nie potrafię poderwać go nawet z 2 samym gazem. Czuć, że ma moc kręci się do końca a od około 10 tys jest petarda ale spodziewałem się czegoś lepszego po 150 konnej Rn09. Czy zacząć szukać gdzieś problemu, czy te opowieści o gumie na 3 z gazu to mity albo zębatka przód -2? Czy może mój egzemplarz ma jakieś blokady?

Czy delikatne wibracje na setach i baku odczuwalne najbardziej w okolicach 7-8 tys są normalne? Na luzie pracuje idealnie równo, aczkolwiek w porównaniu do Yamahy mimo trzymania równych obrotów dzwiek jest taki z chrypa jakby wypadał cyklicznie zapłon. Chociaż oglądałem inną sztukę i na biegu jałowym chodziła identycznie

Gdzie warto zajrzeć po kupnie, co wymienić żeby mieć pewne Moto? Obawiam się, że u mnie jest wyciek z uszczelniacza popychacza sprzęgła, wiem już z czym to się wiąże.

Czy k5-k6 ma fabrycznie tak tragiczne hamulce, czy wymagają serwisu? Po dłuższej jeździe trochę się przerazilem bo to są raczej spowalniacze.

Póki co to moje najważniejsze pytania. Dzięki za odpowiedzi, pozdro

Awatar użytkownika
Patrycjusz29
Posty: 1230
Rejestracja: 10 sie 2013, o 20:19
Motocykl: Suzuki GSXR1000 K3
Wymarzony motocykl: SUZA

Re: Kilka pytań po zakupie Gixxa

Nieprzeczytany post autor: Patrycjusz29 » 22 cze 2023, o 21:30

Miałem rn09 i powiem Ci to nie jedzie w porównaniu do gsxr prędzej miałem k3 teraz k4 i to idzie z gazu z 3biegu bez problemu na koło .Nie wiem co masz tam namodzone w k5 ale widać coś jest ewidentnie nie tak .Na muśnięcie z gazu powinna iść na koło

Reynald
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2023, o 03:03
Motocykl: Exc 300
Wymarzony motocykl: Gsx-r
Imię: Franek
Skąd: Dolnośląskie

Re: Kilka pytań po zakupie Gixxa

Nieprzeczytany post autor: Reynald » 22 cze 2023, o 21:40

Jeszcze nie znam tematu, ale może chodzi o coś z tre lub jakaś inna blokada? Silnik chodzi mega dobrze, więc kierowalbym się w stronę osprzętu lub elektroniki. Masz jakiś pomysł?

Reynald
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2023, o 03:03
Motocykl: Exc 300
Wymarzony motocykl: Gsx-r
Imię: Franek
Skąd: Dolnośląskie

Re: Kilka pytań po zakupie Gixxa

Nieprzeczytany post autor: Reynald » 28 cze 2023, o 17:41

Sprawdziłem wszystko w motocyklu oprócz zębatki przedniej. Wymieniłem świece, filtr KN, regulacja TPS, czyszczenie filtra paliwa, motocykl pracuje wręcz jak nowy, kręci do końca, ale wrażenie jakby niutonometry gdzieś uciekały. 280km/u osiąga w moment, dalej brakowało toru żeby sprawdzić. Nie mierzyłem ciśnienia paliwa bo nie mam pomysłu jak się wpiąć w te szybko złączki, ale filtr nie był bardzo brudny. Może to kwestia zębatek? Po tym serwisie motocykl zaczął na 2 czasami podrywać ale na 3 nie ma szans, może on jest jakoś zablokowany?

ODPOWIEDZ