Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
wamnok
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:13
Motocykl: GSXR 1000 K7
Wymarzony motocykl: GSXR 1000
Imię: Paweł
Skąd: Chełm

Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: wamnok » 15 cze 2011, o 11:43

Zauważylem po odlaczenio tej większej kostki od ECU, że mam wyłamany jeden pin w ECU i nie ma z nim połączenia. Doszedlem na schemacie ( kabel czerwono-niebieski [ R/Bl ], oznaczony na kostce numerem 14), że chyba jest to kabel łaczący ECU z przekaźnikiem pompy paliwa i idący potem do prędkościomierza. Tak sie zastanawiałem dlaczego mimo braku połączenia motocykl normalnie chodzi więc tym samym pompa działa. Wydaje mi się, że skoro przewód prowadzi też do prędkościomierza to może jest on odpowiedzialny tylko za pokazywanie błędu gdy z pompą bądź jej przekaźnikiem coś jest nie tak i brak tego połączenia wiązal się będzie tylko z brakiem informacji o ewentualnym błędzie bądź niesprawności, wiec najwyżej nie otrzymam tej informacji na wyświetlaczu a niesprawność pompy i tak da się samemu zauważyć lub usłyszeć. Nie wiem czy dobrze kombinuję ale jeśli macie jakieś pomysły to piszcie co o tym sądzicie, bo nie chcę kupować drugiego ECU skoro moto chodzi a to tylko mała pierdoła. Na dole daje link do fotki o który dokladnie przewód chodzi.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 74538.html

Bxx
Posty: 56
Rejestracja: 26 lip 2010, o 09:23
Motocykl: GSX-R 750

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: Bxx » 15 cze 2011, o 12:38

A sprawdzałeś to dokładnie kolego bo morze to ten kabel bl/r który idzie do kostki diagnostycznej. Bo tak mi się wydaje że jak by to był faktycznie ten kabel co mówisz to moto by nie bujało dobrze jak bujało by w ogóle

Awatar użytkownika
Lonewolf
Nowy
Nowy
Posty: 32
Rejestracja: 10 maja 2010, o 14:45
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Wymarzony motocykl: ZZR1400

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: Lonewolf » 15 cze 2011, o 22:09

Skoro moto chodzi to nic z tym nie rób. Jeśli jednak chcesz mieć wszystko na 100% to wymień żeby spać spokojnie... Gorzej jeśli by ten wyłamany pin uniemożliwiał jazdę. W każdym razie po coś jest to zrobione więc ja bym na twoim miejscu się za to zabrał.

Awatar użytkownika
tasiek
Posty: 385
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 15:49
Motocykl: kawa 636
Imię: Bartek
Skąd: Czerwionka
Lokalizacja: SRB Czerwionka

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: tasiek » 15 cze 2011, o 22:30

a powie mi ktoś z czego jest ten kabelek czarny widoczny na pierwszym planie obok tego biało niebieskiego drugi od lewej strony u góry bo mam go oberwanego a moto chodzi bez zarzutu

wamnok
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:13
Motocykl: GSXR 1000 K7
Wymarzony motocykl: GSXR 1000
Imię: Paweł
Skąd: Chełm

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: wamnok » 16 cze 2011, o 08:01

Nie będzie to kabel Bl/R tylko R/Bl, zawsze pierwszą literą oznacza się kolor główny (którego jest więcej) i ze schematu to on idzie do przekaźnika pompy a potem na prędkościomierz, moto lata ale żeby było ok to jakoś wepne się w niego gdyż w ECU zostało troszkę na spodzie z tego pina (włożę w kostkę jakiś kabelek, który będzie stykał z tym co zostało w ECU). Co do tego czarnego kabla to podaj mi dokladnie jego kolory (bo tu tylko czarny widać) to ze schematu odczytam Ci co to może być za przewód.

Awatar użytkownika
tasiek
Posty: 385
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 15:49
Motocykl: kawa 636
Imię: Bartek
Skąd: Czerwionka
Lokalizacja: SRB Czerwionka

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: tasiek » 16 cze 2011, o 10:59

u mnie wygląda to tak kabelek czarny z jasno brązowym paskiem
Obrazek

wamnok
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:13
Motocykl: GSXR 1000 K7
Wymarzony motocykl: GSXR 1000
Imię: Paweł
Skąd: Chełm

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: wamnok » 16 cze 2011, o 12:39

Ja też mam go odłączonego ;) Jest to przewód, który należy odłączyć kiedy chce się wywali exup aby błędu nie pokazywał, np. po wymianie wydechu na sportowy. Tylko weź go sobie rurką trmokurczliwą albo taśmą izolacyjną zaizoluj żeby gdzieś zwarcia Ci nie zrobił i śmiało lataj. Niżej daję link o co dokładnie z tym kaman, niestety po angielsku.

http://www.bugmanweb.com/gsxr/exhaustset.html

Awatar użytkownika
tasiek
Posty: 385
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 15:49
Motocykl: kawa 636
Imię: Bartek
Skąd: Czerwionka
Lokalizacja: SRB Czerwionka

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: tasiek » 16 cze 2011, o 12:53

no ja mam go owinięty taśmą izolacyjną tylko go ją odkleiłem żeby było widać co to za kabelek dzięki za info

Bxx
Posty: 56
Rejestracja: 26 lip 2010, o 09:23
Motocykl: GSX-R 750

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: Bxx » 17 cze 2011, o 14:13

A całkowicie miałeś ten kabel wyjęty z tej kostki czy siedział w niej pytam z ciekawości

pablo79
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2011, o 19:22
Motocykl: GSX-R1000 K3

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: pablo79 » 18 cze 2011, o 23:41

Witam mam identyczny problem co kolega wamnok poprostu utlenil sie ten sam pin w ecu. Jak mozesz to napisz czy sa jakies zmiany po jego podlaczeniu. Ten drugi kabel z brazowymi kropkami jest to kabel od exupa ten sam u siebie wyciagalem z tej kostki po zmianie wydechu.

wamnok
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:13
Motocykl: GSXR 1000 K7
Wymarzony motocykl: GSXR 1000
Imię: Paweł
Skąd: Chełm

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: wamnok » 20 cze 2011, o 20:26

Dokladnie, mi też on się utlenił i tym samym wyłamał/wykruszył. Dziwna sprawa, że ten sam pin i Tobie i mi, może przez niego płynie prąd o jakimś dziwnym napięciu, albo wcale nie płynie i to dlatego... Nie wiem. Ja podłączylem go w taki sposób, że w ECU troszkę pinu zostało i można było czymś tam się do niego przytknąć więc zamocowałem kabelek przepuszczając go przez kostkę aby z nim stykał. Jednak żadnych zmian nie zauważyłem, moto chodzi tak samo z nim i bez niego więc luzik, tak jak pisalem wyżej jest on moim zdaniem tylko po to aby informował o ewentualnej usterce pompy paliwa ale nawet bez niego jej usterkę i tak się zauważy gdyż nie poda paliwa i nie będzie słychać pompy po włączeniu zapłonu. Kabel od exupu mam całkowicie wyjety z kostki i zaizolowany wisi sobie obok, jeśli się go podepnie i ma się nie oryginalny wydech to będzie pokazywał błąd exupu.

pablo79
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2011, o 19:22
Motocykl: GSX-R1000 K3

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: pablo79 » 22 cze 2011, o 23:15

Prad w nim napewno plynie bo sprawdzalem, wiec moze gdzies troszke wilgoci dostal i sie utlenil. Co do exupa nie jestem pewnien ale zawsze mozesz podlaczyc i sprawdzic czy wyskoczy blad, jak masz wszystko podlaczone linki dobrze wyregulowane to moze bedzie ok.

zychelek
Nowy
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2015, o 09:45
Motocykl: gsxr 1000 k2 oraz k4 1000
Wymarzony motocykl: gsxr 1000 k5
Imię: bartek
Skąd: pleszew

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: zychelek » 22 wrz 2015, o 12:01

Witam mam pytanko w GSXR 1000 k2 2002r który Pin jest odpowiedzialny ze wyświetlanie błędu EXUP ?? Ten pin ze zdjęcia czarny z brazowym paskiem odpiąłem i nic nie pomogło...

zychelek
Nowy
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2015, o 09:45
Motocykl: gsxr 1000 k2 oraz k4 1000
Wymarzony motocykl: gsxr 1000 k5
Imię: bartek
Skąd: pleszew

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: zychelek » 23 wrz 2015, o 16:38

Sytuacja w k2 juz opanowana z błędem exup :)

Awatar użytkownika
Puyol187
Posty: 2361
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:48
Motocykl: GSXR k3 1k

Re: Kostki połączeniowe do ECU - wyłamany jeden pin w ECU

Nieprzeczytany post autor: Puyol187 » 23 wrz 2015, o 20:47

Zychelek napisz w jaki sposób opanowałeś sytuację może komuś się przyda.

ODPOWIEDZ