GSXR 600 L0 wibracje,drgania 5/5.5k rpm

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
mlodyRS
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:53
Motocykl: RS125
Wymarzony motocykl: GSX-R 600 K8
Imię: Kacper
Skąd: Radomsko

GSXR 600 L0 wibracje,drgania 5/5.5k rpm

Nieprzeczytany post autor: mlodyRS » 19 mar 2019, o 14:36

Witam,
problem polega na wibracjach w okolicach 5-5.5k rpm. Wibracje odczuwalne najbardziej chyba na kierownicy i setach, ale gdy jadę i motocykl jest w okolicy tych obrotów to w sumie roznosi się to prawie na cały motocykl. Jest to irytujące, bo czacha zaczyna drżeć jakby miała zaraz odlecieć z motocykla(zdjąłem czachę ostatnio, aby sprawdzić czy wszystko ok i nie znalazłem tam nic niepokojącego, wszystko dobrze poskręcane). Po pokonaniu trasy +- 100km i zejściu z motocykla, na rękach jeszcze przez 10 minut czuć "wibracje".
Niezależnie od biegu/prędkości wibrację występują. Na postoju też są minimalnie wyczuwalne, ale jednak są.
Podkreślę to, że występują tylko w okolicy 5-5.5k rpm, poniżej 5k lub powyżej 5.5/6k, na motocyklu brak jakichkolwiek wibracji, aż do końca obrotomierza. Jest to na tyle uciążliwe, że akurat przy wpiętym 6 biegu 5-5.5k obrotów to prędkość w okolicach 100km/h, czyli typowo do spokojnej jazdy.

Naczytałem się dużo w internecie, ale nie znalazłem nic pomocnego.
Gix jest po serwisie zimowym: wymienione - opona tył( koło wyważone,zabieraki w bardzo dobrym stanie), napęd, olej+ płyny + wszystkie filtry, klocki tył..
Mocowania silnika podokręcane, nic nie jest luźne.
Wydech Dominatora + decat załozony.
Delikatnie na biegu jałowym słychać kosz sprzęgłowy, ale trzeba się dobrze wsłuchać, tyle, że w suzuki jest to generalnie częsty problem.
W zeszłym sezonie czyli +- 2k km temu wykonana była regulacja zaworów + synchronizacja.

Miał ktoś może już taki problem ? Bądź, wie ktoś gdzie jeszcze szukać ?
Koło magnesowe lub kosz sprzęgłowy mogłyby mieć taki wpływ na te wibracje ?
Suzuki GSX-R 600 2010

Arczi919
Posty: 68
Rejestracja: 2 sty 2018, o 00:21
Motocykl: L4
Imię: Artur
Skąd: Kca

GSXR 600 L0 wibracje,drgania 5/5.5k rpm

Nieprzeczytany post autor: Arczi919 » 19 mar 2019, o 22:45

Mi w hondzie właśnie kosz przenosił takie wibracje, że na rękach później mrowienie aż było ;)

Ale latałem też litrem k9 na pełnym przelocie, i też wpadał w rezonans przez wydech.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ