Kamera sportowa

motorsport
Posty: 61
Rejestracja: 4 lut 2017, o 00:39
Motocykl: GSXR
Wymarzony motocykl: GSXR
Imię: PAWEL
Skąd: Ostrówek

Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: motorsport » 26 kwie 2017, o 18:27

Cześć, nie znalazłem tematu - rozglądam się obecnie za kamerą na kask, znalazłem kilka ciekawych modeli, ktoś może coś polecić?
- DRIFT GHOST-S (poprawiona wersja standardowego GHOST'a)
- GoPro Hero 5 Black
- GoPro Hero 4 Black
- DRIFT GHOST 4K (nowość na sezon 2017 - jeszcze nie dostępna w Polsce, można ogarnąć na beju).

Nie ukrywam, że póki co skłaniam się bardziej do DRIFT'a, głównie ze względu na stosunek jakości do ceny (GoPro droższe o prawie 40%).

Ktoś coś? ;)

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 26 kwie 2017, o 19:25

Powiem tak, nie doradzę konkretnego modelu ale różnice w cenach wynikają mniej więcej z jakości kręcenia w trudnych warunkach (np noc), także warto byłoby sprawdzić jak dany model działa i sobie radzi oraaz w jakiej rozdzielczości.
Go pro to sprawdzony sprzęt, któremu noc nie jest straszna.

Dużo też zależy od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz tylko rejestrować dla bezpieczeństwa to nie potrzeba Ci 4K. Inna sprawa, że 4k to tylko 30klatek w kamerach sportowych więc konkretnego slow motion nie zrobisz.

Awatar użytkownika
nico
Posty: 456
Rejestracja: 27 sty 2013, o 09:51
Motocykl: 1000 L0 25th anniversary
Wymarzony motocykl: w posiadaniu
Imię: Radek
Skąd: Mykanów/Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: nico » 26 kwie 2017, o 19:32

Brałbym n a Twoim miejscu Go Pro 5 :) Ja mam Go Pro 4 black a kolega ma Go Pro 4 Silver i składając filmik z Go Pro 4 Black była lepsza jakość, parametry były ustawione tak samo w każdej z nich. Go Pro 4 ma stabilizator elektroniczny a Go Pro 5 już optyczny, podobno ;)
chiński skuter ---> aprilia rs 50 ---> gixx 600 k7 ---> gixx 600 k8 ---> gixx 1000 L0 25th anniversary

Awatar użytkownika
Gala
Posty: 56
Rejestracja: 25 paź 2015, o 09:06
Motocykl: 600rr,k9
Imię: Mateusz
Skąd: Wrocław

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: Gala » 26 kwie 2017, o 19:34

Co do Gopro przerabiałem 3 silvera ,blacka obecnie mam 4 blacka.
Kamera robi robotę ale :
-bateria nie trzyma za długo warto zaopatrzyć się w 2ga można kupić od chinola sprawdza się
-jakoś nagrywanych filmów nocą jest mizerna ,jeżeli nie ma latarni na drodze to szkoda marnować baterie :)

Nie wiem też jak wygląda sprawa z kartami pamięci ale do gopro wejdzie Ci max 64gb i tylko klasy 10 . Kupisz inna klasę a filmy będziesz miał poklatkowane koszt karty 64gb renomowanych firm około 220zl rok temu.

Na tvn turbo kiedyś robili zestawienie kamer i gopro wygrała wszystko za wyjątkiem nagrywania nocą.

odiz
Posty: 159
Rejestracja: 17 mar 2015, o 22:00
Motocykl: GSX-R 1000 L0
Imię: Przemek
Skąd: Częstochowa

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: odiz » 26 kwie 2017, o 20:44

Go Pro 5 bądź 4 (jak znajdziesz w dobrej cenie), ale każde GoPro tylko w BE.

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 26 kwie 2017, o 20:54

A ja polece GoPro Hero 5 Session.
Ma wszystkie zalety GoPro a do tego jest zajebiscie mala i lekka.

Zadna kamera sportowa nie nagra dobrego filmu przy braku czy minimalnym świetle, to na dzisiejszym poziomie zaawansowania technologii jest niemozliwe.
Obrazek

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 26 kwie 2017, o 21:34

Między gopro 4, a 5 stabilizacja to przepaść ;) piątka radzi sobie świetnie i ujęcia wyglądają "niemalże" jak z glidecama.

SzymonGSXR
Posty: 146
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 20:51
Motocykl: GIXXER 600
Imię: Szymon
Skąd: Szczecin

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: SzymonGSXR » 26 kwie 2017, o 22:39

Ja mam gopro 4 silvera i jestem zadowolony.

motorsport
Posty: 61
Rejestracja: 4 lut 2017, o 00:39
Motocykl: GSXR
Wymarzony motocykl: GSXR
Imię: PAWEL
Skąd: Ostrówek

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: motorsport » 27 kwie 2017, o 18:29

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, który ogarnia dobrze temat - mówi, że co prawda jeszcze nie miał nowego DRIFT'a, ale ze specyfikacji jest on na poziomie GoPro Hero 5 Black.

Podobno nowy GHOST 4K ma tą samą "kamerę" co GoPro - także różni się logo i jakimiś dodatkowymi gratami. Mówił także, że mimo wszystko na moto wziął by Drifta, wszystko przez to że oni otwarcie mówią, że robili kamerę na moto - lepsza aerodynamika, lepsze uchwyty itp.

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 10 maja 2017, o 21:20

Jest jedna kamera lepsza od gopro moim zdaniem ale i kosztuje trochę więcej, mianowicie Sony FDR X3000R - posiada optyczną stabilizację, a to przepaść porównując do cyfrowej.

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 10 maja 2017, o 23:51

GoPro 5! Fajna jest moze kiedys kupie :)

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 10 maja 2017, o 23:58

Trochę przypał jest w gopro taki, że potrzeba dokupić akcesoria żeby było b stabilnie, a za łączną kwotę mamy kamerę która nie wymaga do tego żadnych pierdół, a do tego lepiej oddaje kolory.
Nie każdy może wiedzieć ale gopro pomimo cyfrowej stabilizacji nie stabilizuje nam obrazu w fullhd przy 120fpsach i w 4K z tego co pamiętam. Ta funkcja jest po prostu nieaktywna przy tych ustawieniach, także tutaj duży minus.

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 11 maja 2017, o 08:15

rosQ pisze:Trochę przypał jest w gopro taki, że potrzeba dokupić akcesoria żeby było b stabilnie, a za łączną kwotę mamy kamerę która nie wymaga do tego żadnych pierdół, a do tego lepiej oddaje kolory.
Nie każdy może wiedzieć ale gopro pomimo cyfrowej stabilizacji nie stabilizuje nam obrazu w fullhd przy 120fpsach i w 4K z tego co pamiętam. Ta funkcja jest po prostu nieaktywna przy tych ustawieniach, także tutaj duży minus.
zależy kto co lubi ja osobiście jestem zadowolony z gopro, radziły sobie do tej pory z wibracjami wcześniejsze wersje i nikt nie nażekał to i 5 też sobie poradzi,
tzn sony i stabilizacja to REWELACJE! ale właśnie te kolory żółte w sonym nie przekonują mnie dla mnie gopro pokazuje bardziej realistyczne kolory. No i cena sonego troche zaporowa, no i nie do końća odpowiada mi kształt sonego, jakoś gopro bardziej potrafię umiejscowić

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Kamera sportowa

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 11 maja 2017, o 08:25

motorsport pisze:Cześć, nie znalazłem tematu - rozglądam się obecnie za kamerą na kask, znalazłem kilka ciekawych modeli, ktoś może coś polecić?
- DRIFT GHOST-S (poprawiona wersja standardowego GHOST'a)
- GoPro Hero 5 Black
- GoPro Hero 4 Black
- DRIFT GHOST 4K (nowość na sezon 2017 - jeszcze nie dostępna w Polsce, można ogarnąć na beju).

Nie ukrywam, że póki co skłaniam się bardziej do DRIFT'a, głównie ze względu na stosunek jakości do ceny (GoPro droższe o prawie 40%).

Ktoś coś? ;)
Tu masz kilka stron na temat : http://gixxer.pl/viewtopic.php?f=29&t=1 ... lit=Kamery
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

ODPOWIEDZ