GSXR k6 750 <3

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
lodzia74
Posty: 224
Rejestracja: 17 gru 2010, o 17:59
Motocykl: GSXR 1000 L0
Imię: Waldek
Skąd: WLKP

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: lodzia74 » 13 kwie 2015, o 20:07

Tomson R1 z 2001 roku to jeszcze RN04 na gaźnikach a nie RN09
"Tutaj chodzi o pasję, tutaj chodzi o siłę, tutaj chodzi o moc ..."

Awatar użytkownika
VenomGSXR
Posty: 391
Rejestracja: 24 mar 2014, o 11:24
Motocykl: GSXR k6 750
Imię: Paweł
Skąd: Sierpc/Płock
Lokalizacja: Sierpc/Płock

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: VenomGSXR » 15 kwie 2015, o 00:15

sorki oczywiscie pomylilem sie z oponkami, mam ST" - ale ze one sa do Turystyka to skad taka teoria? odsylam do artykulu np = http://www.scigacz.pl/Pirelli,Angel,ST, ... 10435.html

:) i jak mowilem piloty sa najczesciej rozchwytywanymi chyba oponami do sportow jak slysze od znajomych ale na tych pirelli jakos jezdzi mi sie duzo bezpieczniej i bardziej komfortowo

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 15 kwie 2015, o 00:35

Ja szczerze mówiąc mam zgoła odmienne zdanie co do ich przyczepności w deszczu. Strasznie niepewnie się czułem na zakrętach ale bardzo możliwe, że po prostu jestem niewprawiony.
Ten sezon jeszcze przelatam na tych gumach, potem zmienię na 2ct i zobaczę różnicę. Jak będzie gorzej to może potem wrócę do pirelli tylko w wersji GT.

Awatar użytkownika
VenomGSXR
Posty: 391
Rejestracja: 24 mar 2014, o 11:24
Motocykl: GSXR k6 750
Imię: Paweł
Skąd: Sierpc/Płock
Lokalizacja: Sierpc/Płock

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: VenomGSXR » 15 kwie 2015, o 08:32

To ile sezonów na nich już latasz? Ja mam zrobione nimi jakieś 9tys w 2 osoby jeżdżąc i bieżnik wydaje się być w granicach 80%

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 15 kwie 2015, o 09:08

9 tys km hehe i bieżnik 80% to jak ta opona może być dobra ? w 9 tys km to już powinna być druga guma na wykonczeniu a nie ciągle ta sama :) i czemu Panowie czytacie jakieś durne testy na ścigaczu zamiast sięgnąć u źródła na stronie pirelli
angel to turystyk, potem trochę lepsza to diablo rosso 2, potem diablo rosso corsa tu już uzytek drogowy i okazyjnie tor, a potem supercorsa SP bardziej tor i homologacja drogowa no i pozniej to juz wiadomo SC i superbike typowo torowe

http://www.pirelli.com/tyre/pl/pl/motor ... btype=road

Opona do jazdy miejskiej, sportowej oraz turystycznej, zaprojektowana z myślą o pełnej mobilności dla bezkompromisowych motocyklistów.
http://www.pirelli.com/tyre/pl/pl/motor ... ype%3Droad

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 15 kwie 2015, o 09:33

Ile wcześniej latała to nie wiem, bo już kupiłem moto z tą oponą.
Sam zrobiłem na niej z tysiąc - półtora tysiąca mil.

Z tych linków wychodzi, że jest to opona zarówno sportowa jak i nadająca się do jazdy turystycznej.

Awatar użytkownika
VenomGSXR
Posty: 391
Rejestracja: 24 mar 2014, o 11:24
Motocykl: GSXR k6 750
Imię: Paweł
Skąd: Sierpc/Płock
Lokalizacja: Sierpc/Płock

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: VenomGSXR » 15 kwie 2015, o 10:17

Nie gumuje i na tor nie latam wiec zapierdalaj nie Kończy mi się tak ostro... A sporo tez jeździłem z chopperowcami w trasy wiec tak nie styrałem ich...

Awatar użytkownika
kamylo
Posty: 468
Rejestracja: 6 lis 2014, o 18:56
Motocykl: 954 powody do szczęścia
Wymarzony motocykl: Lubię brunetki
Imię: Kamil
Skąd: Za winklem

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: kamylo » 15 kwie 2015, o 11:38

Na stronie pirelli, którą podał MaciejX można dopasować kapcie do marki i modelu motocykla. W k6 rosQ'a wyskoczyły 3 rodzaje kapci: Angel, diablo rosso II oraz diablo rosso corsa. W moim przypadku następne gumy to również będą angel st, gdyż moją sukę wykorzystuję do szybkiej turystyki i z chęcią je przetestuje. Na tor nie jeżdżę więc sporty odpadają.
"Zajmij się życiem, albo umieraniem"

tomoo
Posty: 641
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:56
Motocykl: K10 tysionc
Imię: Tomek
Skąd: sci/krk

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: tomoo » 15 kwie 2015, o 11:45

nie ma się co spierać jakie najlepsze opony bo zależy jak kto jeździ, jeden woli sc drugi angely, a trzeci:
Obrazek

jak mu pasują to po co ma kupować opony które zejdą po 5tys?

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 15 kwie 2015, o 14:06

tomoo pisze:
jak mu pasują to po co ma kupować opony które zejdą po 5tys?
równie dobrze można zadać pytanie po co mu sportowy motocykl skoro jeździ wolno turystycznie :D hehe no ale nie ma co jeśli kierowca jest świadom na czym jeździ to wszystko jest ok i jeśli pasuje to tym bardziej nie ma sensu gadać więcej, ja tylko chcialem uświadomić że mając sportowego bzyka o mocy 150kucy moim zdaniem ktoś jeździ szybko i trzeba zakładać dobre opony, ale każdy jeździ inaczej i każdy jeździ na czym chce aby był to świadomy wybór, a w nie stylu bo "takie mi pan polecił w sklepie to kupiłem" a potem gleba i wielkie zdziwienie że opona nie trzymała :)

Awatar użytkownika
kamylo
Posty: 468
Rejestracja: 6 lis 2014, o 18:56
Motocykl: 954 powody do szczęścia
Wymarzony motocykl: Lubię brunetki
Imię: Kamil
Skąd: Za winklem

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: kamylo » 15 kwie 2015, o 14:29

No ja właśnie mam w tym momencie założonego kapcia marki shinko (wtf :/ ) i jest to klocek, którego w życiu bym nie założył z własnej woli, ani już nie założę. Jest beznadziejna, śliska, ciężko się nagrzewa, w winklach nie jest pewna i po ok. 4k sklocowała się okropnie. Gdyby nie to, że wyjeżdżając w trasę złapałem kapcia i z musu musiałem to koreańskie g#&no założyć, bo innego wyboru nie było, to bym się w innym przypadku na to się nie zdecydował. I odradzam każdemu.
"Zajmij się życiem, albo umieraniem"

tomoo
Posty: 641
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:56
Motocykl: K10 tysionc
Imię: Tomek
Skąd: sci/krk

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: tomoo » 15 kwie 2015, o 15:40

MaciejX pisze: równie dobrze można zadać pytanie po co mu sportowy motocykl skoro jeździ wolno turystycznie :D
to już inne pytanie, nie każdy jeździ dobrze po winklach. Powiedziałbym, że na tym forum jest kilka takich osób. Prawda jest taka, że większość kupuje sporta bo im się podoba, może 1% kierowników umie wykorzystać możliwości swojego moto. Tak więc po co komu sportowe opony jeśli jeździ na wprost i turystyczne wystarczają ? Moim zdaniem sporo osób przesadza z oponami, ładuje d211 albo sc na drogę a spokojnie by im znacznie tańsze wystarczyły. Opony dobiera się pod styl jazdy a nie motor.

P.S. znam kolesia co na torze w wyścigu jechał w deszczu na slickach :lol: Trochę przegięcie ale kilku kolesi na rainach obrobił i dojechał ;)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 15 kwie 2015, o 17:36

Jasne że tak masz rację tyle że ten 1% to trochę przesadziłeś. Zgadzam się ze opony typu supercorsa czy d211 to momentami lekką przesada bo wiele opon sportowych też da radę na zwykłej drodze. Ale jak ktoś planuje wypad na tor na oponach drogowych tak jak ja np. To chętnie bym kupił supercorse ale że nie było to kupiłem rosso corse i na nich pojadę na poznaniu

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 15 kwie 2015, o 17:58

lodzia74 pisze:Tomson R1 z 2001 roku to jeszcze RN04 na gaźnikach a nie RN09
Racje źle popatrzyłem na rocznik w opisie kolegi :)

Najlepsze jest i tak to jak ktoś kupuje super opony na bokach czikeny jak u rudego 2-3cm i taki jeszcze twierdzi że nie trzyma i ślizga się przy pełnym złożeniu :lol:
https://www.bikepics.com/pics/2014/04/2 ... 2-full.jpg
https://www.bikepics.com/pics/2014/05/0 ... 1-full.jpg
Także przerost formy nad treścią i możliwościami raidera jest chyba najgorsze bo takiemu to by zwykłe Pilot Road-y wystarczyły :P

tomoo
Posty: 641
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:56
Motocykl: K10 tysionc
Imię: Tomek
Skąd: sci/krk

Re: GSXR k6 750 <3

Nieprzeczytany post autor: tomoo » 15 kwie 2015, o 18:49

MaciejX pisze:Jasne że tak masz rację tyle że ten 1% to trochę przesadziłeś.
powiedzmy że ogarnięcie moto to zejście poniżej 2.20 na słowacji, mogę się założyć że 1% tego nie zrobi ;) (ja też nie :lol: )
MaciejX pisze: Zgadzam się ze opony typu supercorsa czy d211 to momentami lekką przesada bo wiele opon sportowych też da radę na zwykłej drodze. Ale jak ktoś planuje wypad na tor na oponach drogowych tak jak ja np. To chętnie bym kupił supercorse ale że nie było to kupiłem rosso corse i na nich pojadę na poznaniu
no ok, tor to inna trochę sprawa, ale nie o tym była mowa bo kolega Venom mówi że się na tor nie wybiera ;)
ja polecam kupić jakieś slicki za grosze na tor i na nich się pobawić, wyjdzie taniej ;)

ODPOWIEDZ